Uudised

Rulluisumaratonide hooaeg algab sel nädalalõpul Rakveres 

Liigume.ee, 30. mai 2017 07:12
Foto: Shutterstock
3. juunil antakse Rakvere kesklinnas Rulluisufestivali raames start hooaja esimesele rulluisumaratonile. Stardis on Baltikumi parimad kiiruisutajad, teiste seas Saskia Alusalu, Marten Liiv, Elizabeth Jõgi, Kert Keskpaik, lätlane Reinis Znotins ning Venemaa meister Maksim Vysotski.

Rakvere Rulluisufestivali kavas on rulluisushowde ja meelelahutuse kulminatsiooniks käesoleva hooaja esimene rulluisumaraton. Festivali peakorraldaja Reelika Nurmsaar hindab tarvalinna võistlusrada kiireks: “On mõningaid tehnilisi lõike, kuid üldjoones lubab rada kiiret ja nauditavat rulluisusõitu.” Festivali ellukutsuja Kert Keskpaik möönab, et Rakvere kesklinna miljöö ning atraktiivne võistlusrada on need, mis meelitavad kohale nii profirulluisutajaid kui ka asjaarmastajaid Eestist ja kaugemalt.

Venemaa meisterrulluisutaja Maksim Vysotski jaoks on Rakvere rulluisumaratoni start selle hooaja esimene võistlus. Sel hooajal Uus Maa rulluisuvõistkonna ridades võistlev Vysotski tõdeb, et kuigi ambitsioonid on kõrged, tõotab tulla raske võistlus: “valmistun aktiivselt hooaja avastardiks Rakveres, kuid käesoleva kevade ilmaolud ei ole järjepidevaid treeninguid soosinud.”

Lisaks rulluisumaratonile toimuvad lühematel distantsidel harrastajate võistlused ning laste rulluisusõidud. Meelelahutust ja rulluisushowd jätkub Rakveres 2st kuni 3nda juuni hilisõhtuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee