Maris Huopolainen 27. mai 2017 15:00
Kui tavaliselt olen ma oma jooksumuljed suhtelist värskelt peale jooksu kohe kirja pannud, siis eile õhtul lõpuks koju jõudes mul seda jaksu polnud. Küll aga jõudis Regiina seda teha ja ka Kristina, seega nautisin õhtut ja lugesin hoopis teiste muljeid. Kui te minu muljed olete ära lugenud, siis lugege kindlasti ka nende omi ;) Aga lähme siis minu eilse päevani. Hommikul ärgates kell neli hommikul (ärge küsige :D) oli mul väga tugevalt tunne, et täna ei ole minu parim päev. Lisaks sellele, et ehmatusega unest ärkasin ja enam uinuda ei suutnud, oli suutnud mu keha planeerida just Maijooksu päevale selle ühe päeva kuust, kus ma piinlen pea- ja kõhuvalude käes. Pange nüüd juurde veel mu luuümbriseprobleemid ka, mis mind sel nädalal on kimbutanud, siis mõtlesin, et täielikult ebaõnnestunud päev. Sellegi poolest üritasin hommikut jätkata normaalsel moel. Paar tundi istusin diivani nurgas kägaras ja blogisin natuke. Kui aeg oli juba normaalse hommiku kellaajani jõudnud, siis tegin

Kui numbritele otsa veel vaadata, siis keskmiseks kiiruseks jäi 5:58 min/km (kella järgi; kell päris 7km välja ei lugenud ja aeg sai veidi pikem, kui ametlik aeg) ja maksimum kiirus oli 3:56 min/km. Keskmine pulss oli 181 ja maksimum lausa 194.

Peale jooksu nägin mitmeid lugejaid ka ja mõnega neist tegime pilti ka :) Nii tore oli teid kõiki näha! Ilmselt oli mul ikkagi kasulik enda blogi pluus selga panna, sest muidu te vist mind ära tundnud poleks? Käisin uuesti läbi ka Sport ajakirja telgist ja tegin seal ka pilti. Muidugi pidin ka uuesti Pulsi telki minema ja endale mõned shotid juurde ostma, et ka järgmistel võistlustel nii hästi läheks.

Eks neid põhjuseid, miks jooks nii hästi läks, võib välja tuua mitmeid:

  • Puls pre-workout shot enne jooksu – andis energiat sellel kuumal päeval.
  • Eelmisel päeval ja hommikul etixx spordijoogi joomine – andis samuti kehale lisaenergiat. 
  • Uued tossud – mu Nike zoom pegasus 33 papud on nii head! Muideks, ei saanud ei villi ega muud ebamugavust tunda nendega jooksu ajal! 
  • Jooksupaus sel nädalal – luuümbrise ebamugavuse tõttu ei jooksnud ma ju rohkem, kui vaid võistluse eelsel päeval. Ps! Jooksu ajal ei andnud jalg kordagi tunda. 
  • Jooksueelsel päeval kerge trenn kiirendustega - tundub, et minu puhul just see sobib ja toob edu :)

Samas olid ka ju palju vasturääkivaid näidustusi, aga hommikune ebaeduka päeva tunne vedas mind alt ja tegelikult sai üks ülihea ja edukas päev üle elatud! Koju jõudes olin küll meeletult väsinud ja järgmiseks päevaks koolitööde ettevalmistamine oli ikka väga suurt pingutustnõudev. Aga elasin üle, mis see väike asi peale nii head jooksu ikka ära ei ole ;)

Ahjaa! See ka, et ma loodan, et ka järgine aasta on Maijooksul rada just sedapidi, nagu ta seekord oli. Oli küll alguses ummik veidi kauem ja see viimane 2km olid killer, aga üldiselt oli rada minu meelest tunduvalt parem, kui varem (Y) .

Järgmine jooks on 27. mail ümber Harku järve! Kes sinna minemas on?

Loe ka Marise teisi postitusi http://www.marisjamaailm.ee.