Uudised

Toitumiskavade lõksus - MILLINE valida? (3)

Viigi Kipper, 21. mai 2017 10:00
Oskate pakkuda, kui palju ma olen endale toitumiskavasid tellinud? Ei oska? Siis kohe hakkan sellest kirjutama.

Aastaid olin ma väga suur toitumiskavade tellija. Lausa hulgi sai neid endale kokku ajatud ja erinevatelt koostajatelt. Tagasi mõelda siis ma ei oska öelda, et miks mul on olnud rohkem kui 1 toitumiskava. Kas sellepärast, äkki kellelgi on mingi imenipp, kuidas kilosid kaotada või sellepärast, et kõik kiidavad seda ja teist?

Oma esimese toitumiskava tellisin selliselt tegelaselt nagu Joker. Nädalas üks kord ja üks toidukord võisin süüa mida ma ise soovisin kavaväliselt. Ma ei mäleta kuidas ja kaua ma kava järgida suutsin ja kas mingit kaalukadu oli ka. Kava tellisin august 2012.

PROTEIINIALLIKAD Loomaliha, lahja kala, kanarind, kalkunirind, munavalged, kodujuust lahja, kohupiim lahja, proteiinijook, vinnutatud liha

PROTEIIN + RASV Hakkliha, kanahakkliha, lõhe, forell, munavalged koos kollastega, 4% kodujuust, 3% kohupiim

SÜSIVESIKU ALLIKAD Riis, kartul, pudrud (va manna), leib,  tatar, spagetid, puuvili, naturaalne mahl

RASVA ALLIKAD Erinevad õlid, kreeka pähkel, maapähkel, mandlid, pähklivõi naturaalne, oliivi.

Juba 26.10.2012 tellisin ma uue toitumiskava ja seda Marek Kalmuselt. Oma rahade eest promosin härra Kalmust – katsetasin oma raha eest tellitud toitumiskava ja kirjutasin sellest Buduaaris artikli. Kui küsida mu käest, et kas tellis veel Marek Kalmuse käest tulevikus kava siis vastus on kindel EI, sest suhtumine oma klientidesse jätab soovida. Suhtumine suhtumisse. Keegi oli kava päevase kaloraaži välja arvutanud ja see jäi 1000kcal juurde. Hiljem tuli välja, et kõigile saadeti üks ja sama kava ehk copy ja paste, kuigi eesmärgid ja andmed olime saatnud me kõik erinevalt.

Tulemused tulid küll, sellise kaloraažiga peavadki tulemused tulema aga mille arvelt? Nädal oli eksperimendini aega ja kirjutasin härra Kalmusele, et soovitud kaal 62 kilogrammi jääb arvatavasti tulemata. Tema käskis toitu vähendada. Kirjutasin talle vastu, et ma ei saa vähendada, sest ma ei saa kõhtu nüüdki väga täis. Kui tulemusi tahan siis pean vähendama, ei mängi see rolli kas kõht täis või tühi. Ma ei mäleta kas mul oli rasvaprotsent või kehamassiindeks tol ajal 25,4 (ja nüüd uuri SIIT.)

Kui Marek Kalmus seda peaks lugema siis ma tean, et ta tahaks mulle näkku sülitada. Aga mitte midagi pole vale, nii oligi.

Kolmanda kava tellisin Taavi Merisalu käest 27.11.2013. Mitte ühtegi etteheidet pole. Sain väga põhjaliku toitumiskava ja treeningkava. Treeningkavadel olid isegi youtube näited, et mida võiksin teha. Isegi intervalltreening ja näited saatis (tol ajal ma jooksmisega ei tegelenud). Ei tea, ei mäleta, et kui kaua kava jälgisin ja millised tulemused olid.

Neljas toitumiskava tellisin juba naisterahvalt nagu Signessa Kalmus. Kava sain kätte jaanuari alguses 2015. Signessaga oli meil algusest peale väga hea klapp. Tema kava meeldis mulle. Mul oli isegi au treenida paar korda jõusaalis temaga koos. Mul pole tema kohta ka mitte ühtki halba sõna ja tema kava ma soovitan.

Kui ma kunagi peaksin kellegi kava järgi toituma hakkama siis on selleks just Signessa kava.

Ei, ei, see polnud viimane mu tellitud toitumiskava. Viimase ehk viienda kava tellisin FitCat-ist kui seal toimetas veel Kati Orgu. Nendest toitumiskavadest oli Kati Orgu koostatud toitumiskava mulle kõige sobilikum. Kati Orgu oli ja on siiamaani imeline naine ja ma olen siiamaani ta mega suur fänn. Ma jälgiks kindlalt FitCat-i kavasid edasi kui seal FitCat-i taga oleks imeline Kati. Kuna Katit selle lehe taga ei ole siis ei kutsu mind enam üldse sinna lehele. Mulle meeldis kõik ja pean siinkohal ära tooma Kati suhtumise oma klientidesse, sest suhtumine oli suurepärane. Sain alati oma küsimustele vastused, sain Katilt alati motivatsiooni ja tahtejõudu. Kullakallis Kati, oled parim!

Vaadates esimest pilti ja nüüdseid pilte siis jooksmine on vorminud mu keha ikka silmaga nähtavalt. Ja kas ma telliks veel endale kava? Kui Kati Orgu hakkaks sellega uuesti tegelema siis arvatavasti jah. Aga mingeid teisi kavasid pole mul vaja, sest mul on välja prinditud pea kõik tellitud kavad ja neid pole mitte vähe.

Võib öelda, et ma olin üks suur kavataja küll. Ja soovitan neile, kes ei saa oma toitumist kuidagi korda või muudel eesmärkidel aga kindlalt googelda ja uuri, kellelt tasub tellida kava ja kellest tuleb hoida suure kaarega eemale.

Loe ka teisi Viigi postitusi https://maratoniaasta.wordpress.com/blog/.