Brena Fitness 29. aprill 2017 10:00
Ja ongi käes see aeg, kui ainult kuu aega on veel meie VaimuKeha konverentsini, mis siis toimub nüüd teist korda ja sedakorda kevadises Tartus. Või noh, loodame, et on kevadine, kes sellest Eesti ilmast enam aru saab!

Ma seekord ei tahagi meie esinejaid tutvustada, vaid süvenen natukene vaimsesse tervisesse. Minu blogi eesmärk on ka vaimne ja füüsiline tervis ühendada. Seepärast ka VaimuKeha korraldamise taga olen, seal räägime rohkem vaimsest tervisest, mõtlemisest, enda armastamisest, tasakaalu loomisest keha ja vaimu vahel jne.

Siinkohal on paslik kohe ära vaadata video Kaisalt, kes on mul külalisblogija olnud juba paar kuud – sellest ajast kui Fitmodel Project hakkas vist. Nüüd on see juba läbi ning Kaisal esimene võistlus seljataga. Arvatakse, et fitness on väga füüsiline ala, väljastpoolt see ju nii tundub, kuid tegelikult peab vaim vähemalt sama tugev olema, et laval sellist vormi nagu Kaisal on, üldse näidata saaks. Kõik söömaisud, sotsiaalne surve, hormoonide kõikumine jne panevad nii vaimule kui ka füüsisele suure paugu. Kuula, mis Kaisal selle kohta öelda on:

Ja see ei kehti ainult fitnessi või üldse mingi spordialaga tegelemise kohta. Suurem osa meist jookseb nagu orav rattas igasuguseid toimetusi taga ajades ja samamoodi teeb ka trenni vahel isegi mõistmata, miks ta seda teeb või kas see talle üldse sobiv ja hea on.

Jah, ma tean. Internet ja sotsiaalmeedia eriti, on täis igasugu mõtteid, artikleid ja postitusi vaimsest tervisest ja vaimse ja füüsilise tasakaalust, et juba hakkab vaikselt villand saama, eks? Tundub, et osal inimestel on vaja, et asjast saaks villand enne, kui mõikama hakkab. Ning osa mõikab alles siis, kui on juba liiga hilja.

Aina rohkem avastavad teadlased seda, kuidas toit, mida me sööme ja mõtted, mida me mõtleme ja tegevused, mida me teeme, on otseses seoses sellega, kui terve on meie keha. See, et me jääme haigeks selle pärast, et praegu on gripihooaeg või et mingi haigus jookseb geenides, on juba ammu ümber lükatud müüdid. Jah, kui on gripihooaeg või su vanaisal oli suhkruhaigus, on sul suurem tõenäoses haigestuda küll, aga seda AINULT siis, kui sa ise seda lubad. Kui sa ise oled vastuvõtlik sellele haigusele.

Kui me oleme stressis töö, kooli või näiteks suhete pärast, läheb meie immuunsüsteem automaatselt nõrgemaks. Kas oled tundnud mõnikord, et kui üks asi läheb halvasti, läheb kohe mitu tükki järjest? See on ahelreaktsioon ja see tulebki sellest, et sa oled negatiivses seisundis ja lased endale ligi aina rohkem negatiivset. Tuleb üks halb uudis ja teine, siis sa veel kihutad trenni, sest kaalus on vaja alla saada, endal närv sees must või tõsine kurbus peal ja õhtul avastad, et on palavik. See on kõik omavahel seoses.

Miks VaimuKeha? Aga just sellepärast, et meedia on täis nii palju artikleid ja mõtteid, et raske on selles infotulvas liigelda. Raske on õiget ja ausat üles leida. Sest olgem ausad, on ka neid, kes räägivad mingeid asju vaid selleks, et enda tooteid ja teenuseid reklaamida. Ja on ka neid, kes räägivad midagi, kuid tegelikult ei ole asjasse täielikult süübinud või annavad poolikut infot.

Kui meie VaimuKeha konverentsile inimesi otsime, siis just selle järgi, et nad oleksid võimalikult puhtad ja siirad inimesed, kes teevad enda tööd ennekõike hinge ja südamega. Et see inimene, kellega räägitakse, saaks päriselt kasu ka, mitte et esineja ise on kasu peal väljas. Meie jaoks Maiga on tähtis teiste inimeste heaolu ja kuigi me oleme esinejad valinud ka osalt seepärast sellised, et me ise neid tahaksime kuulata, ongi selle taga puhtalt see, et kui meie neid kuulata tahame, on ka kindlasti veel hunnik inimesi, kes sellest kasu saaksid. Win-win ja hea elu kõigile! 

Meie üritus ei ole kasu peal väljas, ütleme ausalt, et tore on, kui ruumirendid ja kõik kinni saab maksta. Pole siin midagi häbeneda. See on missioonile ehitatud üritus ja meil oleks väga kurb, kui me nii vägevad esinejad kokku kraabime ja huvi nii väikeseks jääb. Ongi põhjust pealinnast Tartusse sõita ja teha väikene kevadine puhkus Tartus – külastada mõnda Spad ja nautida ööd hotellis. Teha sellest pisikene “endale nädalavahetus”, ema või sõbranna või kallimaga.

Õpime koos, mis juhtub toiduga meie kehas (täitsa raku tasandile välja), see võib nii mõnegi panna toidu söömisest teist moodi mõtlema. Lisaks saame teada, kuidas toit meie organeid ja emotsioone mõjutab. Minul nt esineb vahel ärevust, täiesti lambist, liblikad on kõhus, kuigi midagi toimumas pole ja suur huvi on selle kohta rohkem kuulda. Saame teada, kuidas oma hingamine viia järgmisele levelile. On ju teada, et enamik meist hingab väga pinnapealselt ja seetõttu on meie rakud hapnikuga alavarustatud. Sellele tuleb teha lõpp – meie tervise nimel!

Loe ka teisi Brena Fitnessi postitusi http://www.brenafitness.eu/category/blog/.