Uudised

VÄEKAD kevadkursused Lilleoru Keskuses (1)

Liigume.ee, 19. aprill 2017 08:23
Maikuus Lilleoru keskuses toimuvatel kursustel räägib Kanada osteopaat-füsioterapeut ja funktsionaalse anatoomia õppejõud LAURIER-PIERRE DESJARDINS funktsionaalsest anatoomiast ehk elusas kehas toimuvast, avab keha tervikuks siduva sidekoe saladusi, õpetab ligi pääsema niude-nimmelihasele, vabastama diafragmat ning saama muidki teadmisi elus keha toimimisest. 

5.7. mail ELUJÕU ANATOOMIA. KRIYA HATHA JOOGA TERVENDAV VÄGI

Laurier-Pierre Desjardinsi kursus joogast ja funktsionaalsest anatoomiast õpetab seostama kehas toimuvaid protsesse elujõu ehk praana energiaga. Põnevate, elust enesest võetud näidete ja tõhusate harjutustega pikitud nädalavahetusel tuleb muu hulgas juttu sidekoe saladustest, lihaste füsioloogiast, diafragma vabastamisest, niude-nimme- ehk psoas-lihasest, mida joogas ka hingelihaseks kutsutakse, kolmest etapist joogaasendi praktiseerimisel, kolmest east jooga praktiseerimisel ning paljust muust.

Funktsionaalset anatoomiat tutvustab nakatava huumorimeelega Laurier-Pierre nii: “Anatoomia uurib surnud keha. Inimese ülesehitusest arusaamiseks lahatakse laipu, ent surnud keha erineb elusast väga palju. Funktsionaalne anatoomia seevastu tegeleb elusa kehaga. Ka siin lahatakse – seda kutsutakse kirurgiaks – ent elusas kehas liigub energia ja voolab elujõud praana, millest paljud kirurgid paraku midagi ei tea. Joogast ja praanast teadlikud arstid opereerivad hoopis teistmoodi, austusega keha vastu.“

Laurier-Pierre Desjardins (PhD) on üleilmselt tunnustatud osteopaat-füsioterapeut, kes on tervisehariduse-alase doktorikraadi saanud Montreali Ülikoolist ning praktiseerinud kriya joogat üle 40 aasta. Viimased 20 aastat on ta keskendunud funktsionaalse anatoomia õpetamisele. Aastal 2012 andis Desjardins välja raamatu "Joogateraapia printsiibid", mis on tõlkimisel eesti keelde. Tema neli aastat tagasi samal teemal peetud kursuse põhjal ilmunud lugu “Müstiline sidekude” saab lugeda siit blogist.  

Kursus on mõeldud joogaõpilastele ja -õpetajatele, füsioterapeutidele, osteopaatidele, kiropraktikutele ning kõigile neile, keda huvitavad jooga ja inimkeha toimimise saladused. Kursuse läbinud saavad osaleda nädal hiljem 12.–14. mail toimuval jätkukursusel Pranajaama kui hingamise valdamise teaduslik kunst.

Link kursuse lehele http://lilleoru.ee/et/elujoud-praana-kriya-hatha-jooga-pierre-desjardins-5-7-mai-2017.

12.14. mail PRANAJAAMA KUI HINGAMISE VALDAMISE TEADUSLIK KUNST

See praktiline intensiivkursus on neile, kes on kas varasematel aastatel või nädal varem läbinud Desjardinsi kursuse Elujõu anatoomia. Kriya hatha jooga tervendav vägi ning õpetab, kuidas siduda jooga hingamisharjutused ehk pranajaamad igapäevaelu või joogapraktikaga. Kursusele tulnud saavad Laurier-Pierre Desjardinsi juhendamisel üle kümne lihtsa ja turvalise hingamistehnika praana ehk elujõu liikumise korrastamiseks ja vabastamiseks.

Kursusel tuleb muu hulgas juttu hingamise anatoomiast ja füsioloogiast, pranajaama tähtsusest, hingamisharjutusteks valmistumisest, hingamisteede puhastamisest, sobivatest kehaasenditest, keha kesk- ja nn ärevuse teljest, hingamispraktikast haigestumise korral ning paljust muust.

Lilleoru keskus asub Harjumaal, Rae vallas, Aruvalla külas, www.lilleoru.ee.
Täpsem info kursuste kohta: Ave Oit, ave.oit@lilleoru.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee