Jaga:     
Uudised

Miks “tõmbleme” nii palju?

Mulle tohutult meeldis Kristiina postitus vastlakuklitest. Suurepärane postitus ka uuesti lugedes.

Vastlapäeva tavaks on saanud peale libeda ja pika liu (kui ilm on lund soosinud) hernesupp ja vastlakukkel. Mis on vastlakukkel tegelikult? Sai ja vahukoor.

Peale Kritsiina postitust hakkas Facebookis lausa uppuma postitustest a`la ” üks vastlakukkel ei tee Sind paksuks”. Neid postitusi oli kindlalt kümme ja rohkemgi veel. Ja kui aus olla siis paha hakkas juba nendest postitustest.

Muidugi ei tee üks kukkel Sind paksuks kui Su toidulaud on korras. Kas suudad piirduda ühe kukliga vastlapäeval? Kui jah siis oled õnnistatud.

Ühel lehel küsiti, et kuidas teha tervislikumat vastlakuklit ja kas usute või mitte aga küsimus sai ka vastuse ning vastus oli selline “üks vastlakukkel ei tee Sind paksuks”! Selline tühja tõmblemine. Kirjuta siis kuidas saab tervislikumalt toituda vastlapäeval.

Ma olen tervisliku eluviisi pooldaja. Aga jõuludel mulle meeldib panna suhu vähemalt 2-3 piparkooki ja neid korraga süüa. Mitte ühe kora vaid lausa terve talv läbi. Ma jumaldan jõuludel piparkooke. Ilma igasuguse tõmblemata ma söön neid igal talvel ja samamoodi.

Käisin nädal tagasi üle pika aja kaalul. Kaal näitas natukene rohkem. Mis nüüd saab ja kas võtan midagi ette? Number on vaid number. Nii kaua, kui olen endaga rahul ja riided selga mahuvad, on kõik kõige paremas korras. Ma ei taha stressata kehakaalu pärast (olen sellega jamanud nii, nii palju aastaid, aeg on nautida). Ma olen ka ikkagi inimene.

Miks tõmmeldakse nii palju toidu üle? Tervislik toit pole vaid kapsaleht, arusaam väga vale. Olen nii palju kuulnud kõrvalt, et ole inimene ja söö kõike. Selle “söö kõike” all kuuluvad absoluutselt kõik (mina ei söö saia /vaid siis söön kui äsja ahjust tulnud ja soe on/, peterselli, igasuguseid kastmeid, seeni…). Ja nagu varasemalt kirjutanud olen siis söön ka magusat (kommid, shoks, küpsised, koogid) väga, väga harva, sest need tekitavad väsimust, halba enesetunnet ja pealegi halba tuju, täielik energiavampiir.

Kas teate, et Eestis iga aastaga ülekaaluliste inimeste protsent suureneb?! Paneb mõtlema.

Toidu kallal tühja tõmblemine on tühi töö. Tahad süüa just nii nagu Sulle meeldib siis teegi nii. Tahad tervislikumalt toituda või vähendada/suurendada kehakaalu siis uuri selle kohta infot ja samuti toitumiskava tellimine aitab algajale väga palju.

Kindel on see, et teised tõmblevad Sinu toitumise pärast rohkem kui Sina ise.

Lähen nüüd sujuvalt üle treenimise teemale.

Enne jooksukava tellimist tegin ma trenni ikka viis korda nädalas ja kindlalt jätsin 2 puhkepäeva nädalasse (OK! ühel nädalal oli 1 puhkepäev). Katsusin joosta tunde järgi. Ja siis arvati, et ma olen ületreeninud end. Võimalik, et olingi aga ei kadunud mul tuhin. Kui jooksukava kätte sain siis oli pilt selge, kõike tegin normaalselt. Ei midagi üle mõistuse.

Mind natukene (või isegi rohkem kui natukene) häirib see, et kui inimene kasvõi enda kohta ütleb, et on ületreeninud ja järgmine nädal võtab vaiksemalt – jõuab see järgmine nädal kätte ja mis seal on: 5 korda jõudsin jooksmas käia, 3 korda käisin jõusaalis ja 3 korda käisin rühmatrennis ning jalutasin kokku pea 40 kilomeetrit (see siis nädalane arvutus). Siis tekib koguaeg küsimus, et miks Sa kirjutad endale vastu? Miks Sa üldse teada annad, et kuidas Sa treenid, kui pidid tegema vaiksema nädala? “Ups, ma ei teagi, tuli nii palju trenne kogemata” Ära tule teisi õpetama, kui ise pole valmis õppima!

Aastatega on vaid elu mind õpetanud. Olen saanud kõrvetada ikka väga kõvasti.

Kui Sa ei tunne end enda kehas hästi siis on märk, et peaksid midagi ette võtma! Ära Sina tõmble, usu mind, Sinu eest tõmmeldakse.

Jutt tuli kokku väga segane aga tahtsin vaid teada anda, et kõik on meie enda kätes. Kui Sulle midagi ei meeldi siis võta selle nimel midagi ette. Loodus tühja kohta ei salli.

Ja samuti ära hakka midagi selleks tegema, et Su sõbranna teeb. Tee Sina ise seda, mis Sulle meeldib/mis Sind huvitab. Sest keegi teine ei saa Sinu elu elada Sinu eest.

Ära muretse tühiste asjade pärast. Ära tõmble enda eest ega ka teiste eest. Ela, ole Sina ise, naudi elu, söö head toitu ning liigu looduses!

AEG ON OLLA ENDAGA RAHUL!

Loe ka Viigi teisi postitusi https://maratoniaasta.wordpress.com/!

0 kommentaari