Jaga:     
Uudised

OLULINE! Endale sobiva ja hea treeneri valimine!

Spordifänn ja blogija Viigi Kipper jagab meiega oma kogemust maratoniks valmistumisel!

Ma juba Facebookis Viigi 9 kuud kuulutasin, et sain omale treeneri. Minu jaoks oli see suurepärane uudis.

Kuidas ma treeneri sain? Kes see treener on? Millised kriteeriumid mul olid treenerit otsides?

Mul on hästi kallis sõbranna. Tema hakkas rääkima oma jooksukavast ja jooksutreenerist. Ma uurisin palju ja tekkis tuhin, et äkki ma peaks ka treeneriga liituma! Äkki. Veebruari lõpus sai selgeks, et ise ma ei pusi seda maratoniks ettevalmistust kuidagi kokku. Oli ka suur variant, et kas treenin end üle ja kaob igasugune tuhin üldse maratoni joosta.

Kirjutasin uudishimust ka Eratreening OÜ-le, et sooviks hinnakirja ja rohkem infot üldse. Sain vastuse väga kiiresti ja igasugused mu küsimused olid vägagi teretulnud. Kuid see polnud see, mida ma soovin. Minu treener peaks olema suurepärane jooksja. Ta peaks olema kindlalt võtnud osa päris paljudest maratonidest. Ta peaks olema Eesti üks tugevamaid jooksjaid. Ja muidugi peaks olema see nimi mulle nii tuttav.

Siis taas kirjutasin sõbrannaga. Ja tema ikka soovitas üht treenerit ja selleks on Evelin Talts. Nimi on muidugi vägagi tuttav. Arvan, et kõik jooksusõbrad teavad, kes oi Evelin Talts. Nii ma kirjutasingi Evelinile pika kirja endast ja mida ma tahan. Samas ega ma väga ei teadnud ise ka, et mida ma tahan. Tahan läbida ilma vigastusteta esimese maratoni. Sain kirja vastu ja võin nüüd öelda, et mul on oma treener, kellega me pürgime voolida mind maratonivormi.

Evelinilt sain reedel kirja, et jookseksin nädalavahetusel 1,5-2h madala pulsiga ja seda ma ka tegin. Uue nädala kava ka olemas reedeni, sest reedel toimub meie esimene trenn koos.

Mul on selle ise pusimise lõpetamisega pingelangus. Ma ei pea enam eriti ise mõtlema, et kuidas treenida targalt. Nüüd mõeldakse seda minu eest.

Jälgin kava täielikult, et saada paremaid tulemusi kasvõi madala pulsiga joostes.

Jooksmisteni!

Vaata ka Viigi teisi postitusi https://maratoniaasta.wordpress.com/ ja jälgi tema tegemisi Facebooki vahendusel https://www.facebook.com/maratoniaasta/.

0 kommentaari