2
fotot
Jaga:     
Uudised

KERTU JUKKUM: Barcelona maraton TEHTUD! (11)

Sel korral ma valmistumisest küll ei kirjutanud, kuid maratonist teen väikese kande siiski. 

Treeningud kulgesid hästi ja mulle tundus, et viimasest New Yorgi maratonist olen piisavalt taastunud. Tervis püsis üleootuste hea ja paljuski panin selle tervisliku toidu ning piisava liikumise arvele. Aasta esimesel päeval loobusin veel ka valgest suhkrust. Esimest korda elus suutsin lubadust pidada ning jäädagi suhkruvabaks. Eks näha kauaks, kuid hetkel pole plaani suhkrusõltuvuse küüsi tagasi langeda. Mõju on muide imeline.

Aga siis, veebruari lõpus hankisin endale korraliku viiruse. Palavik, hingemattev köha, kohutav nohu. Püsisin kodus, kui eeskujulik haige kunagi ja arvake ära - jäin vaid haigemaks. Vaimselt oli kõige keerulisem, sest tundus tõesti, et sel korral on kõik õigesti tehtud ning haigeks jäämisele ei leidunud ühtki mõistlikku põhjust. Igal juhul oli maratonini jäänud napp kolm nädalat ja sel ajal ma trenni teha mõistagi ei saanud. Viimasel nädalal enne maratoni käisin paaril pooletunnisel ringil aga ei muud. Peagi selgus kõigele lisaks, et ka vereproov pole mul korras. Rauaga on mul alati probleeme olnud, kuid sel korral sain lausa aneemia diagnoosi. Raud veres 90 (ref väärtus 120-130), ferritiin 3,7 (ref väärtus 150-250). Aasta aastalt on olukord hullemaks läinud. Arst jagas minuga viimaste loengute materjale, tegi kõikvõimalikke uuringuid, et välistada haigusi, kasvajaid ja muud. Ei midagi uut ei selgunud. Ikka toitumine - viimaste aastate pigem taimetoitlus on jälje jätnud. Mulle üllatuseks avastasin, et peedist ja maasikatest raua ammutamine on täielik müüt. Võtsin kasutusele kõige kõrgema sisaldusega rauapreparaadid ning iga päev tuli süüa 50g seamaksa. Maailma rõvedaim toit, peale peki. Esimesed korrad sõin seda võideldes okserefleksiga. Oleksin valmis olnud maratoni ära jätma, kuid aneemia tõttu tekkinud väsimus, motivatsioonipuudus, jõuetus ning mäluprobleemid sundisid probleemiga tegelema nüüd ja kohe. Hea uudis on, et kõikvõimalike vereproovide ning uuringute tulemusena selgus, et üldiselt on mu tervis parem, kui kunagi varem. Kui saaks veel ka raua korda, võiksin kindel olla, et viimaste aastate tervislik eluviis on mu elu parim valik olnud. 

Barcelonasse kohale jõudes oli küll veel köha, aga siiralt uskusin, et sealne päike ja soodsad ilmaolud teevad mu paari päevaga korda. Pealegi oli vähemalt ühel reisikaaslasel - Maxil veel hullem. Tundus, et veel päev enne maratoni oli tal palavik lausa. Kõiges muus sai tehtud nii palju vigu, et võiksin vabalt välja anda raamatu: “Mida mitte teha enne maratoni. Isikliku kogemuse baasil”. Esiteks sai end liiga palju väsitatud, kui olime linnale tiiru peale tegemas. Valede jalanõude tõttu kindlustasin endale eriti ebameeldivad villid mõlemale jalale. Laadimisega läksime liiale.  Sõime, sõime ja veel kord sõime. Öö enne maratoni püüdsime küll jalutada, et veidigi ülesöömise tunnet leevendada, aga ei aidanud enam seegi. Magamata öö olin kindlustanud endale oma enda lollustega. 

Stardihommik jõudis kätte kiiremini, kui valmis olin. Seal samas kohtusin veel Jane ja Janisega, kellele tänu ma tõttöelda Barcelona maratonile endale kirja panin. Just seal New Yorgis nad reklaamisid seda kui kõige lihtsamat maratoni üldse. Absoluutselt lauge rada, ilusad vaated, hea kliima. Mõned minutid enne starti selgus, et kuni 15nda kilomeetrini on siiski pidevalt tõusev rada ja siis veel 33nda kanti on tõus ja lõpus paar kilomeetrit tõus jne. Olin šokis, aga kus ma nüüd enam põgenen, kui juba kohale tuldud ja numbergi rinda sätitud. 

Loe kogu Kertu postitust Barcelona maratonist http://kertujukkum.blogspot.com.ee/.

7 kommentaari

O
Olen ka jooksnud  /   18:22, 18. märts 2017
Kertu Jukkum on ehe näide sellest, et ei piisa igasugusest imedieetides, tantra gurudest ja õues taarumisest, selleks, et mõistlikult maratoni läbida. Jooksutrenni on ka vaja teha...
  /   22:46, 18. märts 2017
iga , mitte haige inimene, on vōimeline peale ettevalmistust maratoni maha jooksma. olen jooksnud mōned korrad, mitte teistega koos, vaid ūksi.
N
nii  /   18:24, 18. märts 2017
Mis sa tahad nüüd medalit selle eest w?
.
.....  /   18:44, 18. märts 2017
medal riputatakse igalpool igale osavõtjale kaela olenemata tulemusest.
Minule see ei meeldi. Pärnu 2 Silla jooksuüritustel jagatakse neid laia kaarega, ka mittejooksjaile -täielik raha raiskamine ja mõttetus. Medal peaks olema tähis heast tulemusest, mitte osalemisest, ja antama vaid kolmele kõige paremale igas vanuseklassis.
Kuhu neid osavõtu kolakaid riputada? igal aastal tuleb mitu tükki juurde -mõttetu kulutamine, selle eest võiks parem osavõtutasu maksu vähendada.
A
aff  /   20:03, 18. märts 2017
kes on kertu jukkum?
  /   21:30, 18. märts 2017
Juku Nokkum
L
Lühidalt  /   15:52, 20. märts 2017
öeldes: lihtsalt üks edev tüütus, kes ei taha aru saada, et ta tüütus on.
E
erks  /   20:33, 18. märts 2017
Kevad tuleb, nõges tärkab. Kord nädalas nõgese suppi punase lihaga ja raud pole probleem.
M
Maamees  /   08:20, 19. märts 2017
Aga õnneks on ka veel Eestis inimesi, kes iga lastud kärtsu peeru peale ei jookse seda ajakirjandusega jagama. Ka mina teen sporti aga sellest ei ole kuskil mitte ühtegi sõna. Teen seda ainult enda lõbuks. Kerttu teeb seda ainult selleks, et jälle ekraanile või ajalehte pääseda.
1
10km mees olen  /   17:15, 19. märts 2017
Tere Kerttu -tubli arengu hüppe oled teinud. Ausalt ei oleks lootnud ,et linnapreilist saab nii vaimselt kui füüsiliselt maratoni läbi joosta suutev inimene.Minu toetus sulle klähvitsate vastu kelle füüsiline ja vaimne seisund on arvatavasti maratonijooksmiseks nii nõrk ,et soorituse ajal inimene murdub täielikult saades aru lõpuks kui selgrootu Kerttuga võrreldes oldakse.
T
Tean mis see 42 km on  /   19:22, 20. märts 2017
Olen läbinud kümneid maratone. Muidugi rahvasportlase tasemel. Ega need 42 km pole midagi erilist. Esimene ehk võttis natuke kõhedaks. Kui aga ei soovita mingit erilist tulemust, võib läbida selle distantsi iga paari nädala järel. Taastumiseks küllalt. Proffidega on olukord muidugi teine.
Kui palju neid sellest hullusest haaratud tegelasi on võib vaadata "marathon100" leheküljelt.