Uudised

Normaalne vs veidrik? Millise elustiili valid oled sina valinud? 

Brena Fitness, 17. märts 2017, 12:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Äkki ei liigitakski?

Käisin nädalavahetusel Egle Eller-Nabi bikiiniseminaril Tallink tenniseklubis, kus oli umbes 70 osalejat ning seal sellist küsimust muidugi ei tekkinudki – enamik olidki oma karbiga kohal! Kas sul on sõpru või tuttavaid, kes tulevad seltskonda oma söögikarbiga? Või kes hoolikalt restoranis valivad, mida nad endale tellivad? Või kes vahel ei tule üldse peole, sest nad on “imelikud”? Sõbrad, kes on “muutunud” ja nüüd ei käi sinuga enam reedel peol, vaid lähevad hoopis jõusaali? Või oled sa ise üks neist?

Kas olete tähele pannud, et kuidagi on läinud nii, et suitsetamine ja pidutsemine, lõdvaks laskmine ja “elu nautimine” on muutunud meie ühiskonnas normiks? Tööl on raske ja õhtul tuleb teleka ees auru välja lasta. Keegi suitsetab tänaval, enam ei tehta sellest väljagi (välja arvatud mõni kuri tädi, kes julgeb öelda, et ta ei taha suitsuhaisu sisse hingata). Samal ajal kui keegi võtab seltskonna ees oma kanafilee ja salatiga karbi lahti, vaadatakse teda imelikult? “Mis sa ennast piirad ja piitsutad?”, küsivad nemad, “ole normaalne!”. “Ah, mis see üks siider ikka teeb!”

Jah, on ka neid, kes ise kuuluvad nö ühte äärmusesse ja tolereerivad teisi, need inimesed on toredamad. See postitus ei ole selleks, et öelda, et suitsetamine, pidutsemine ja alkohol on halvad ja et mina need ja seda tegevad inimesed maha teeks, ei! Minu meelest tee, mida soovid, mulle meeldid sa niikaua, kui sa mind enda olemusega kuidagi ei häiri. Pealegi on mul mitu sõpra, kes suitsetavad ja see ei häiri mind (enam) karvavõrdki, kui ma ise nende suitsuhaisu sees olema ei pea tehke inimesed, mis te teha tahate! Ise naudin nii mõnigi kord klaasi või kaks punast veini, kuid ülemeelikuks joomisest on asi ammu kaugel.

Küll aga mõtlengi, et kuna nii paljud inimesed püüavad aina rohkem oma tervise eest hoolitsema hakata, siis selle asemel, et neid vanale teele tagasi tirida, elage neile kaasa ja aidake neil oma teekonnal edasi sammuda. Kui sul on seltskonnas keegi, kes nüüd järsku hakkas rohkem tähelepanu pöörama sellele, mida ta sööb ning kuidas ta välja näeb, siis toeta teda! Ülekaalulisus on suur terviseprobleem – lase tal endaga tegeleda, peaasi, et inimene on õnnelik!

Ei ole vaja ennast alkoholiga lohutada või suitsetamisega rahustada, kui on ka teisi võimalusi, mis tervist ei riku – hea treening, hea söök, hea vestlus, külaskäik veekeskusesse, jalutuskäik looduses jne. Kui see sinu jaoks töötab, siis fain, aga ära käi oma sõbrale peale, kes on otsustanud, et see pole tema jaoks enam see tee. Algus on alati raske ja kui alustava inimese kõrval on keegi, kes teda vanale teele tagasi tirib, on loobuda väga lihtne. Seminaril olles sain ka nii mõnega neiuga jutule, kus tuli välja see, et olnud ette võtnud tervisliku ja enesest hooliva eluviisi, tuleb välja see, kes on päriselt meie sõbrad. Kes lasevad sul olla sina ise ja kes üritavad sind tagasi muuta.

Minu meelest ei ole vaja tegelikult meil üldse liigitada seda, et kes on normaalne ja kes mitte. Las kõik inimesed lihtsalt olla. Kui keegi on uutmoodi otsustanud, siis las nii ollagi. Olgem sallivad igasuguste arvamuste ja tegemiste vastu. Igaühe jaoks on oma. Niikaua, kui sa mul nina all suitsu ei puhu ja mina sulle ei ütle, et sa loobuma peaksid, on minu meelest kõik hästi! Igasugu terviseriskidest ma rääkima ei hakkagi, eks kõik teavad neist ise.

Loodan, et keegi selle postitusega end isiklikult ära ei tunne ja pahasti ei võta, sest eelnevad laused peaksid küll vastupidist ütlema. Suhtugem üksteisesse võrdselt ning toetavalt ja innustavalt, kui keegi on alustamas midagi uut ja vaevanõudvat. Kuidas suhtud sina? 

Loe ka teisi Brena Fitness postitusi http://www.brenafitness.eu/category/blog/.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee