Uudised

Kas geenid määravad ära, mida sa süüa võid? (1)

Brena Fitness, 4. märts 2017 14:00
Nagu te juba aru olete saanud, mulle meeldib uusi asju katsetada –  seda muidugi mõistlikkuse piires ja ikka läbimõeldult. Kõike ma ei proovi, mida pakutakse – ainult neid tooteid ja teenuseid, mida pealtnäha tundub, et võiksin ka päriselt kasutada ja edasi soovitada. Seega võtan vastu põnevaid ja looduslikke ning põhjendatud pakkumisi ja ideid. Samas olen ma piisavalt skeptiline, et mitte kõiki ilusaid jutte uskuda, seega tuleb enda nahal ära proovida! 

Seekord on mul avanenud põnev võimalus teha geenitest, et saada teada, milliseid toite mina DNA-põhiselt süüa võiksin, mis vitamiinid mul puudu on ning milline treeningviis mulle kõige paremini sobib. Nii ma vähemalt olen aru saanud nende testide kirjeldusest! 

Ehk siis.. selline lehekülg ja ettevõtmine nagu Organismidiagnostika pakub väga palju erinevaid teste oma kodulehel ning nende hulka kuuluvad ka minu poolt nimetatud kolm. Ja mis kõige ägedam – neid kolme geenitesti saab teha ühe korraga! 

Mulle saabus pakiautomaati ilus sinine ümbrik, mille sees on juba markidega ümbrik, mille sisse saab siis tehtud testi panna ja lähimasse postipuntki panna – lihtne! Figuragen akendis on kaasas juhised, kuidas geenitesti teha ja kõik vajalikud vahendid, seega asi on kodus läbi viimiseks ikka võimalikult lihtsaks tehtud.

Ja kuidas see test siis välja näeb? Põhimõtteliselt tuleb vatipulgaga suu seest kraapida oma sülge, sest seal ju ka meie DNA-d leidub, panna tupsuke ilusasti kaasa antud pakendisse ja siis see sulgeda, ümbrikusse panna ja ära saata! Mu meelest imeline, et ei pea sellist testi verega tegema. Samas põnev, et kas tõesti minu sülje sisaldus saab öelda, mis sööki ma süüa võin ja mis trenni teha võin parimate tulemuste saavutamiseks? Eks me saame varsti teada!  Kirjutan iga kolme testi kohta siis põhjalikuma postituse, kui olen vastused kätte saanud ja natukene ka nende juhiste järgi elanud.

Ootan juba põnevusega eriti seda dieeditesti tulemust, sest mul on viimasel ajal huvitavad muutused olnud toitumises. Tunnen ise, missuguseid toiduaineid ma praegu süüa ei tahaks, õpin oma keha kuulama ja oleks põnev vaadata, kas mingi osa neist mul ka selle testi arvamusega ühildub. Samas, mul pole aimu ka, millised ja kui põhjalikud need testi tulemused on, nii et eks me näe!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee