Brena Fitness 27. veebruar 2017 08:00
Täna on natuke üle kahe nädala möödas sellest, kui ma mainisin, et hakkan tegema aktiivsöe puhastuskuuri. Sain sellise toreda toote (ja veel kaks toredat toodet) Meravitalt, kes tegeleb looduslike organismi toetavate lisandite turustamisega. Mina olen väga tänulik, et neid enda peal katsetada saan. Esimene pakend vasakult ongi nüüd otsas ja tänasest läksin teise, ehk rasvapõletaja peale, millest ma kirjutan lähemalt siis märtsikuu jooksul, et kuidas mõjub ja kas on mingeid tulemusi (jep, ka minul läks vahepeal elu nautimine mõnusaks ja tuleb paar kilo alla tagasi minna). Praegu aga, läheme siis aktiivsöe kuuri ülevaate juurde!

Pakendis on 60 tumedat värvi kapslit ja uurisin järgi, ka kest on looduslik – vegekapsel, nagu mulle öeldi. Looduslikku ma austan, mina ei taha mingeid lisaaineid süüa, mis tihtipeale apteegiravimites sees on. Seega, jipikajee! Kapsleid tuleb võtta siis 2 tükki tunni jooksul pärast kahte viimast päeva einet – ehk siis 4 tükki päevas. Seega kuuri jätkub 15 päevaks – kaks nädalat. Võimalik, et rohkem pole vajagi ja kes teab, vb pole ka kasulik!

Ma ei tea, kas see oli aktiivsöest või mitte, aga ma järgmise päeva hommikul käisin esimese poole päevast väga tihti pissil ja see oli päris tüütu! Ma joon küll muidu ka jõhkralt palju vett iga päev ja ka paar tassi kohvi, mis vett väljutab, aga ma ei mäleta, et ma kunagi nii tihti oleksin pissil käinud nagu too päev nii et võib-olla esimesed tabletid panid kohe mingi mahlad mu sees jooksma.

Ja aus inimene nagu ma olen – väljaheide oli palju tumedam kui muidu. Pole kindel, kas see oli siis tingitud söe värvusest või sellest, et mingi jama kehast välja tuli, tume ta igatahes oli. Seedimisega iseenesest oli kõik kenasti korras – iga päev sain käidud! Söetablette ju kasutatakse muidu kui on kõhulahtisus, et kõhtu kinni saada, aga seda muret ei olnud, et ta mul seda teinud oleks.

Kuna ma vaatan aina rohkem looduslike toodete ja eluviisi poole üldse, olen juba pikemat aega kasutanud ka looduslikku deodoranti Crystal Body Deodorant, mida ka mõnes tavapoes Eestis müüakse, kuid looduspoodides kindlasti. Selles ei ole sees kahjulikke aineid, mis on muidu räägitud, et deodorantide sees suurendavad naistel rinnavähi teket. Põhimõtteliselt koosneb see ainult mineraalsooladest, see hoiab higilõhna eemale, kuid samas ei anna mingit head lõhna juurde. Ja miks ma seda räägin, on see, et nüüd kuuri ajal see deodorant mind ei aidanud! 

Kõik kehavedelikud on meil tegelikult puhastumiseks mõeldud ja niimoodi ka higi. See on keha kaitsereaktsioon või puhastusreaktsioon. Seega igal õhtul pärast tablettide võtmist ma tundsin kuidas higi nagu justkui mitte millegi peale voolama hakkas ja hästi ta ei lõhnanud! Alguses ma ei osanud seda seostada kuuriga, kuid  kuna muidu mu higi ei haise ning see deodorant väga hästi töötab, panin pildi kokku. See polnud üldse füüsilise tegevusega seotud, vaid lihtsalt puhastus – keha ajas jama enda seest välja. See võib tunduda ebameeldiv, kuid uskuge mind – just niimoodi see töötabki! Kuidas muidu sa selle jama enda seest välja saad? Ega kõik kemikaalid ja toksiinid meie seedeelunditesse ei jõua!

Lisaks tekkisid ka punnid, mis on teada-tuntud puhastuse viis. Vahel ikka mul veel viskab mõne punni siia või sinna, aga seekord tekkisid nad terve alalõua ulatusse ning ka kaelale juuste all (õnneks :D), kus kunagi varem pole punne mul olnud, väga harva mõni üksik ever. Nüüd kui kuur on läbi, on hakanud ka punnid taanduma ja ka higihais (noh, lõhn, naised lõhnavad ju ainult roosiliselt) vähenema.

Ja mida ka siit pildilt välja võib lugeda, et need piirkonnad väljendavadki seedeelundkondade tööd ning hormoonide tasakaalu. 

Tujukus oli mul ka üks sumptomitest ja ma pean tõdema, et vahepeal oli küll selline tunne nagu päevad oleks (noh, naised, teate küll ilmselt ka mehedki, kellel on olnud õnn naisega koos elada). Kuigi ma ei ole viimaste aastate jooksul enda juures täheldanud erilisi tujumuutusi menstruatsiooni ajal enam, siis nüüd selle puhastuskuuri ajal oli üle päeva tunne, et tahaks mõne asja peale lihtsalt nutta või mingit jama üles keerata. Õnneks mu boyfriend on nii normaalne, et pani mind kohe paika ära.

Muide Meravita teeb ka selliseid vitamiinide ja mineraalide komplekte, mis on loodud konkreetselt Sinu (või kelle iganes jaoks) vastavalt inimese puudustele ja vajadustele. Ma ei tea, kuidas see täpselt käib, kuid ma soovitan järele uurida – mida personaalsem värk, seda tõhusamalt töötab!

Uurisin natukene ka keha puhastumise märke ja tuleb välja, et kõik ongi just nii nagu ma ise läbi elasin! Muidugi ma ei saa ja oska praegu kuskil testida, et mis jama mu seest välja läks ja kas miskit ka alles jäi, kuid ma tunnen ennast suurepäraselt! Paar kuud tagasi arstil käies sain teada küll, et mul on mõned raskemetallid (mis meil õhu saastatusega sisse satuvad) kehas ja neist tuleks vabaneda, nii et kui ma järgmine kord konsultatsioonile lähen, saan seda kindlasti uurida. Kõike on võimalik uurida, kuid hetkel mul sellega kiiret pole. Enesetunne on hea ja puhastuskuur on läbitud!

Tegelikult olen ma puhastuskooride ja detox toodete osas suhteliselt skeptiline. Paljud neid on lihtsalt üks suur müügiartikkel ja mõttetu pettus, et inimesi ostma panna. Öeldakse küll, et seal on sees see juurikas või see leht, mis aitab kaalu langetada, mis tegelikult on ka tõsi, AGA see kogus on nendes tavaliselt nii minimaalne, et sealt ei tule lihtsalt seda kasu. Ja siis ostetakse igasugu detox-teesid ja smuutisegusid või tablette lootuses ennast puhastada ja kaalu langetada, kui tegelikult ei juhtu mitte midagi peale selle, et saad häid maitseelamusi (kui sedagi). Meie keha tegelikult oskab ennast ise puhastada – noh, ideaalses maailmas, kui me kõik oleks terved ja tugevad ning ei hingaks sisse saastatud õhku ja ei mõtleks negatiivseid mõtteid. Seega on kasulik vahepeal teha selliseid keha toetavaid kuure, lihtsalt enne tasub sügavalt uurida seda toodet, mida kasutama tahad hakata, et kas tema koostisosad ka päriselt sind aitavad või läheb raha lihtsalt tuulde. Sa ju tahad, et su raha läheks õigesse kohta? 

Loe ka teisi Brena Fitnessi postitusi http://www.brenafitness.eu/category/blog/