Uudised

Olümpiafestivalil teenis Hanna-Brita Kaasik suusasprindis 7. koha, Vane Vähki ja Tormis Lainet tabas ebaõnn 

Liigume.ee, 17. veebruar 2017 09:59
Türgis Erzurumis toimuva talvise Euroopa noorte olümpiafestivali neljas päev pakkus hulgaliselt põnevust. Hanna-Brita Kaasik murdis suusasprindis poolfinaali ja tuli kaheksandaks, Vane Vähki jäi suusasprindi poolfinaalist lahutama finišisirgel murdunud suusakepp. Slaalomirajal katkestas Tormis Laine silmapaistvalt kiire sõidu riskides tehtud viga.

Murdmaasuusatamise tüdrukute sprindikvalifikatsioonis tuli Hanna-Brita Kaasik 46 sportlase seast finishisse neljandana. Edasipääsu veerandfinaalidesse 24 parema hulka lunastasid ka Stine-Lise Truu kvalifikatsiooni 20. kohalt ja Teiloora Ojaste 24. kohalt, kuid mõlemad jäid oma veerandfinaalis viiendaks ning edasi ei pääsenud. Kokkuvõttes sai Truu sprindis 22. koha ja Ojaste 24. koha. Kaasik võttis oma veerandfinaalis teise koha, aga poolfinaalist seekord edasi ei pääsenud. Tasuks seitsmes koht.

Hanna-Brita Kaasik hindas oma võistlust väga heaks. „Eelsõiduga olen väga rahul, sest alguses olin kolmas ja lõpuks neljas. Ma ei uskunud üldse, et nii hästi võib minna. Veerandfinaali sõitsin ka hästi – teisena finišijoon ületada on väga hea. Poolfinaali algus läks paremini, aga lõpp vajus ära. Arvestades seda, mis seis mul praegu on kurguga, võib rahule jääda,“ ütles Kaasik.

Poiste sprindivõistlusel pääses Vane Vähk 58 sportlase seast kvalifikatsioonist edasi koguni kolmandana. Veerandfinaalis oli ta teist kohta võtmas ja sellega poolfinaali suundumas, kui finisisirgel murdus tema suusakepp. Finišijoone ületas Vane seetõttu viimasena ning kokkuvõttes läks protokolli 26. koht. Martin Himma ja Christopher Kalev, kelle võistlus lõppes samuti veerandfinaalis, said vastavalt 23. ja 28. koha.

Nii tüdrukute kui ka poiste sprindivõit läks Venemaa sportlastele - tüdrukute seas võitis  Elena Kucheva ja poistest Andrei Nekrasov.

Mäesuusatamises poiste slaalomis läks Tormis Laine täispanga peale – sõitis kiiresti ja hästi, kuid liigse riskimise tulemusel tegi vea, sõitis esimeses sõidus rajalt välja ning katkestas. Võitis itaallane Alex Vinatzer, kes võidutses paari päeva eest ka poiste suurslaalomis.

Homme, viimasel võistluspäeval kell 9.30 (Eesti aja järgi) alustavad segateatevõistlust nii murdmaasuusatajad kui ka laskesuusatajad. Murdmaakoondise eest võistlevad homme Christopher Kalev, Telioora Ojaste, Martin Himma ja Stine-Lise Truu, laskesuusakoondises Ksenia Pribõlovskaja, Hanna Moor, Kristo Siimer ja Marten Aolaid.

Videointervjuu eilse v]istluspäeva Eesti delegatsiooni edukaima sportlase Hanna-Brita Kaasikuga: https://youtu.be/-bxTro5x0EU.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee