Uudised

Eesti iluuisutajad on Euroopa noorte olümpiafestivalil avapäeva järel 3. ja 4. kohal 

Liigume.ee, 14. veebruar 2017 13:34
Türgis Erzurumis toimuval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil said avapäeval kõige kõrgemad kohad kirja Eesti iluuisutajad. Kristina Škuleta-Gromova teenis lühikava eest tüdrukute arvestuses 3. koha ja Aleksandr Selevkov poiste seas 4. koha punktid. Murdmaa klassikarajal sai suusakoondise tänase parima, 17. koha Martin Himma. 

Avapäeval Eesti koondise parima koha saanud Kristina Škuleta-Gromova rõõmustas hea tulemuse üle, mida ei suutnud rikkuda ka väiksed vead. „Esimene element läks hästi, teine oli natuke vigane. Kolmandas kukkusin, aga ikkagi sain palju punkte,“ märkis Škuleta-Gromova. Iluuisutajad jätkavad võistlemist kolmapäeval vabakavadega. Tüdrukuid võistleb olümpiafestivalil 21 ja poisse 14. 

Võistlustules oli avapäeval veel seitse Eesti sportlast. Murdmaasuusatamises teenis 7,5km klassikadistantsil poiste arvestuses Martin Himma 17. koha, Christopher Kalev 27. koha ning Vane Vähk tuli 40. kohale. Kuldmedali võitis Soome noorsportlane Miska Poikkimaki. Üldse oli konkurentsis 56 poissi.

Martin Himma jäi suusakoondise tänase parima, 17. kohaga rahule. „Päris hea, kartsin Põhjamaade meistrivõistluste põhjal hullemat. Algus tundus väga raske, aga kolmas ring oli juba kergem ja suure laskumisega taastus ilusti ära ja sai edasi panna,“ kirjeldas Himma. „Pean ennast üldiselt uisudistantsil tugevamaks, aga klassika läks hästi,“ lisas ta. Himma, Kalev ja Vähk asuvad teisipäeval olümpiafestivali 10km vabatehnika starti.

Tüdrukute 5km klassikadistantsil sai Stine-Lise Truu 26. koha, Teiloora Ojaste 27. koha ning Hanna-Brita Kaasik jõudis finishisse 32. kohal. Võit läks Sloveenia sportlasele Anja Mandelicile, võistles 41 sportlast. Truu, Ojaste ja Kaasik võistlevad ka teisipäeval tüdrukute 7,5km vabatehnikas. 

Mäesuusa suurslaalomis sai Anna-Lotta Jõgeva kahe sõidu kokkuvõttes 39. koha. „Esimene sõit läks alguses väga hästi, aga lõpupoole ei läinud sama hästi. Aga teise sõiduga olen väga rahul. Täna läks väga hästi,“ rõõmustas Jõgeva. Võitis noor venelanna Rinata Abdulkaiumova, võistlejaid oli tüdrukute suurslaalomis kokku 57. Anna-Lotta Jõgevat ootab olümpiafestivalil järgmisena kolmapäevane slaalomivõistlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee