Uudised

Eesti võistleb talvisel Euroopa Noorte Olümpiafestivalil 19-liikmelise koondisega 

Liigume.ee, 8. veebruar 2017 15:03
Foto: PantherMedia / Scanpix
Sel pühapäeval algaval talvisel Euroopa Noorte Olümpiafestivalil on Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal – laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped ja iluuisutamine. 

Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juhi Merle Kaljuranna sõnul on olümpiafestivalid noortele sportlastele hüppelauaks suurde sporti. „Paljud hilisemad olümpiakoondislased ja medalivõitjad on oma karjääri esimesed olulisemad sammud astunud just noorte olümpiafestivalil. Ka tänavust koondist on põhjust selle pilguga vaadata ja neile kaasa elada. Selles vanuses võib üllatusi tulla igaühelt ning ei ole välistatud ka medal. Noorusest hoolimata on enamik juba üsna kogenud ja omaealiste rahvusvahelistel võistlustel esimese karastuse saanud noored,“ ütles Kaljurand.  

Eesti koondisesse kuuluvad 19 sportlast:

  • laskesuusatajad Hanna Moor, Ksenia Pribõlovskaja, Kristo Siimer, Robert Heldna, Mart Všivtsev ja Marten Aolaid,
  • murdmaasuusatajad Stine-Lise Truu, Teiloora Ojaste, Hanna-Brita Kaasik, Vane Vähk, Martin Himma ja Christopher Kalev,
  • mäesuusatajad Anna-Lotta Jõgeva, Tormis Laine,
  • suusahüppajad Annemarii Bendi, Ivo-Niklas Hermanson ja Kevin Maltsev,
  • iluuisutajad Kristina Škuleta-Gromova ja Aleksander Selevko.

Sportlastega sõidab kaasa 13-liikmeline taustajõudude tiim. Treenerite ja abipersonalina pakuvad sportlastele tuge Anti Kuulmata, Vjatseslav Všivtsev, Rainer Faster, Riho Roosipõld, Janek Vallimäe, Timo Juursalu, Hillar Hein, Irina Kononova, Tiimar Laine, Deyvid Oprja, Zanna Kulik, Virve Vask ja Natalja Inno. Delegatsiooni juht on Merle Kaljurand.

Samuti hoiavad olümpiafestivalil Eesti lippu kõrgel meie kohtunikud. Kadi Zvirik on iluuisutamise kohtunik tüdrukute võistlusel ning Zanna Kulik on Rahvusvahelise Uisuliidu poolt määratud kontroller samuti iluuisutamises.

Iga kahe aasta tagant peetav talvine Euroopa Noorte Olümpiafestival toimub seekord 12.-17. veebruaril Türgis Erzurumis. Olümpiafestivalil võistlevad 14-18-aastased sportlased. Tänavuses programmis on üheksa spordiala: curling, iluuisutamine, jäähoki, kiiruisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine ja suusahüpped, Eesti koondis on esindatud viiel alal. Kokku jagatakse välja 39 medalikomplekti.

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt viis medalit – Viktor Romanenkov teenis 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali, laskesuusataja Tuuli Tomingas 2013. aastal pronksmedali, Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali. 

Kõik fännid ja põidlahoidjad saavad Eesti koondisele kaasa elamiseks alla laadida Euroopa Noorte Olümpiafestivali 2017 ametliku äpi, mis toimetab reaalajas võistlustulemused, uudised, videod, fotod ja muud materjalid otse Erzurumist operatiivselt nutiseadmetesse.  Äpp võimaldab salvestada ka valikuliselt võistlusgraafikut, nii et valitud lemmikalade algusajast annab äpp ise märku – nii ei jää ühelegi võistlusele kaasa elamata. Äpi leiab App Store’ist ja Google Play Store’ist märksõna all “EYOF 2017 ERZURUM" või järgmistelt linkidelt: Google Play Store ja App Store.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Paf, ERGO, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino.

Erzurumi olümpiafestivali jälgimiseks on veel mitmeid võimalusi:

Eesti Olümpiakomitee koduleht: http://www.eok.ee
Ametlik koduleht: http://www.eyof2017erzurum.org
Facebook: https://www.facebook.com/eyof2017erzurum
Instagram: https://www.instagram.com/eyof2017erzurum
Twitter: https://twitter.com/eyof2017erzurum
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCh7DhudT1tteIreuk_fVmPA

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee