Uudised

Unusta hetkeks TRIATLON ja proovi hoopis SWIMRUNI! (1)

Liigume.ee, 6. veebruar 2017 09:38
Foto: PantherMedia / Scanpix
Swimruni näol on tegemist Rootsis alguse saanud sportliku ettevõtmisega, mis ühendab endas jooksmise ja ujumise, aga rattasõit on sellest välja jäetud. 

Swimrunis tuleb ette võtta maastikujooks ja avaveeujumine, mis koos rattasõiduga triatloni moodustavad. 2002. aastal Rootsis alguse saanud uudne ja populaarne spordiala on juba levinud UK-sse ja ka seal rohkelt osalejaid kogunud. 

Swimruni puhul rõhutatakse looduse kogemist kõige loomulikumal viisil ja austust enda, teiste ning keskkonna vastu. Swimruni etappe läbitakse paarides ja lisaks kaaslase vajad vaid kalipsot ning jooksujalatseid. See muudab spordiala kättesaadavamaks, kuna triatloni puhul on vaja ka ratast ja selle juurde kuuluvat lisavarustust. 

Swimruni distantsid ei ole standardiseeritud ja ujumine ning jooks ei ole etapil eraldatud. Võib juhtuda, et satud kümme korda ujuma ja seal vahel korduvalt ka jooksma. Seejuures ei ole vahepeal võimalik riideid vahetada ja selga pandud varustuses tuleb etapp läbida algusest lõpuni.

Juba on teada, et mitmed spordivarustuse tootjad on hakanud looma lahendusi jalanõude näol, mis pärast ujumist kiirelt kuivaks jne. Swimrun areneb kiirelt ja õige pea saame juba vast esimestel võistlustel ka Eestis osaleda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee