Uudised

Leiad tahtejõu, leiad ka MOTIVATSIOONI! 

Maria Turba, 5. veebruar 2017 17:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Mis on viimasel ajal veel mind heidutanud on see, et tahtejõus on probleem. Ma olen alati süvenenud ainult ühele asjale ja teised asjad on siis kuidagi teisel kohal. Kui pingutan koolile, siis trenni jõuan poole vähem ja kui trennis on mott nii laes, siis jäävad teised asjad unarusse. Või siis muud pere probleemid, stress ja mis muud, siis on kõik ülejäänud asjad mõtetud. Nagu ma olen ennegi öelnud ise siin, et stress on üks elu osa, siis peab oskama sellega elada. Ma ilmselt olen elanud sellega valesti.

Eile trennist tulles istusin veel mõni aeg koduklubis ja jäin Mirkot kuulama kuidas ta rääkis ühest tegelasest kes omakorda rääkis tahtejõust. Kuidas arvatakse, et ülekaalulisel inimesel pole tahtejõudu? Tegelikult ta peab nii palju vaeva nägema ja oma tahtejõudu kasutama, et oma ülekaaluga liigutama, teiste ees olema, ühistranspordiga nt sõitma ja muretsema kuidas teised võivad vaadata ja mis muu.. Nad kasutavad oma tahtejõudu terve päev palju rohkem kui mõni normaalkaalus inimene. Ja lõpuks poe letis selle nt jäätise haaramine on nende arust nii pisike samm selle kõrval mis nad päev otsa on pidanud tegema ja kui palju oma tahtejõudu kasutama.

See kuidagi liigutas mind ja tundsin, et ma pean pingutama rohkem ja oma peast välja viskama sõnad '' ei saa'' ja '' ei taha''. Miks ma nüüd peaksin järsku nõrgem olema? Ilmselt jah elus on palju mida ma veel naudin peale spordi ja inimesi enda ümber, aga ma peaksin hoidma kõike tasakaalus. Tulebki mõelda rohkem positiivselt ja teha uusi huvitavaid asju, et ei tekiks trenni rutiin kui ka toidulauas.Eile käisin Mirko juures, tunnen taas kui vabalt temaga ma rääkida sain ja selline motivatsiooni süst kohe peale trenni olemas. Tegime trenni oma keha raskustega ja TRX. Kui aus olla siis ma ei salli trenne oma keharaskustega ja just see pärast, et ma olen suht nõrk selles vallas. Eks need mõned liigsed kilod teevad oma töö.

Plus veel iga trennipäeval ma peaksin hakkama nüüd jooksma. Ma olen pigem lühema maa jooksja, aga soovitavalt võiksin joosta 1h ehk siis 10 km minu puhul umbes. Üldse pole harjutanud ja tundub päris raske ja panen end sundima välja minema. Kuid harjutamine teeb meistriks. Eile käisin ja sain oma vanas tempos joostud ja polnud häda midagi.

Loe ka teisi Maria Turba postitusi http://mariaturba.blogspot.com.ee/!

Samal teemal

20.03.2017
VÕIMATU VÕI MITTE? Lihtsad võtted tahtejõu tugevdamiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee