Jaga:     
Uudised

Black Dog jooga - mis imeloom see on?

Ükski joogastuudio looja ei alusta sellisest nimest. Kõigepealt tulevad ikka Om-Shanti-Shakti’d ja muu selline, nagu kõik on harjunud.

Black Dog ilmus välja elust enesest minu viimasel joogapuhkusel.  
Ärkasin uue aasta esimesel hommikul, et jõuda päikesetervituseks Laem Seti randa. Tühjal liivaribal polnud hingelistki, välja arvatud suur must koer.
Võõras koer ei läinud ära, vaid püsis mu läheduses kogu praktika vältel - olime koos liivased, kui teineteisele vaikivat seltskonda pakkusime.

Allavaatava koera poosis mängisin mõttega, kuidas see kutsu ennast samas asendis ringutaks - iga koer teeb seda ju omamoodi! Seda viimast – nagu ka koera pärisnime -  ma teada ei saanudki. Ristisin ta lihtsalt Black Dog’iks, kes pakkus oma kohaloluga mitmel hommikul seltskonda. Koju naastes võtsin “oma joogakoera” nime kaasa - kui ta teaks, et kuskil kaugel Eestis on üks musta koera nimeline joogakoht, liputaks ta tõenäoliselt korralikult saba.
 
Black Dog jooga pole 100% joogastuudio. Olen ise küll kõigi diplomite järgi joogaõpetaja, kuid mind on alati inspireerinud taoistlikud õpetused ja hiina meditsiin – tänu nendele on tervikpilt laiem ja kogemus tublisti mitmekihilisem. See on põhjuseks, miks Black Dog joogas saab valida nii klassikaliste joogatundide kui sellest väljapoole jäävate praktikate vahel: näiteks qi gong´ist lähtuvad jiangan, “looklev selgroog”, yin-yang flow ning shindo. Need inspireerivad mind alati!

Joogaklassikast on tunniplaanis ashtanga vinyasa, vinyasa flow ja vinyasa slow flow. Kahe suuna vahele jäävad jooga-võitluskunsti elementidega budokon ning yin-jooga ja mindfulness-praktikad.

Lisaks regulaarsetele joogatundidele saab Black Dog’is ennast korralikult koolitada: stuudio pakub Yoga Alliance kolmekümnetunniseid koolitusi, kahesajatunnist õpetajate koolitust ning erialaseid workshop´e. 

Black Dog joogastuudio ruumides on mõnus võnge, sest ta asub hea energiaga majas -  Kreutzwaldi 12 hoone projekteeris eelmise sajandi algul juugendahritektuuri meister Karl Burmann. Majaelanikele on see hoone koduks, kus hinnatakse vaikust ja rahu. Seepärast palun igal külalisel hoida maja trepikojas-koridorides vaikust ja puhtust. Olen tänulik, kui jätate tühjad jutud ukse taha ja võtate ennast olmeasjadest vabaks. Black Dog joogas saab oma keha ja meelt painutada lisaks minule veel kaheksa suurepärase õpetaja käe all. 

Black Dog jooga teeb uksed lahti 1. märtsist Tallinnas, Kreutzwaldi tänav 12 majas.

Uuri lisa ja liitu kõige värskemate uudiste saamiseks ka Pille Eikneri uudiskirjaga www.blackdog.ee!

0 kommentaari