Kadri Kütt 24. jaanuar 2017 18:03
Haara kätte hantlid või veepudelid ja alusta kogu keha vormiva treeninguga juba täna!

Harjutused: Signe Tilk
Konsultant: Kadri Liivak, Eesti Võimlemisliidu asepresident

Soorita (vastavalt treenitusele) iga harjutust 8–16 korda ja kuni kolm seeriat.

1. Tee väljaaste kõrvale ja kõverda samal ajal käed küünarliigesest. Seejärel tule tagasi lähteasendisse ja soorita harjutust teise poolega. Hoia küünarnukid kogu harjutuse vältel tugevalt vastu külgi. Pilt nr. 1, 2.
Mõju: õlavarre kakspealihased, tuhara- ja reielihased.

2. Harkseisus lasku kükki, tuues käed hantlitega nurkselt kõrvale. Jalgu sirutades vii käed hantlitega üles. Pilt nr. 4, 5.
Mõju: õla-, reie- ja tuharalihased.

3. Harkseisus lasku kergelt põlvedest alla ja tee kerekallutus ette. Tulles tagasi lähteasendisse, kõverda käed küünarnukkidega kõrvale ja tõsta hantlid rinna kõrgusele. Hoia kogu harjutuse ajal selga sirgena. Pilt nr. 9, 7.
Mõju:
õla-, tuhara- ja reielihased.

4. Toengpõlvituses toetu ühele jalale ja vastaskäele. Siruta teine jalg taha päkale ja kõverda hantliga kätt nii, et õlavars on vastu külge.
Siruta kätt, hoides õlavart liikumatult paigal, ja too siis tagasi lähteasendisse. Hoia kogu harjutuse ajal kerelihased aktiveerituna. Tee kaheksa kordust ühe poole ja siis sama palju teise poolega. Pilt nr. 10,12.
Raskem variant: soorita harjutust nii, et tõstad taga oleva jala üles. Pilt nr. 13, 15.
Mõju: õlavarre kolmpealihas, tuharalihased.

5. Selililamangus hoia ühte kätt hantliga ees, teine käsi toeta põrandale. Tõsta samaaegselt ülakeha ja ühte jalga maast. Hoia asendit ja tule seejärel aeglaselt tagasi lähteasendisse (hoides kõhulihastes pingutust). Pilt nr. 17,18.
Mõju: õla- ja kerelihased.

6. Selililamangus kõverda üks jalg ja siruta teine üles paralleelselt tugijala reiega. Hoia käed hantlitega ees.
Tõsta puusad maast ja kõverda samal ajal käed nurkselt põrandani. Hoia asendit ja tule seejärel tagasi lähteasendisse. Tee kaheksa kordust ühe poolega ja siis sama palju teisega. Pilt nr. 24, 26.
Mõju: tuhara- ja rinnalihased.

Vaata kindlasti ka harjutuste videot www.facebook.com/TervisPluss/videos!

Artikkel ilmus 2016. aasta maikuu Tervis Plussi ajakirjas.