Uudised

Otsid kohta, kuhu trenni minna? Vali sobiv spordiklubi 

Liigume.ee, 6. jaanuar 2017, 08:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Spordiklubiga liitumine võib nii esimesel korral kui pärast pikka pausi hirmuäratav tunduda. Klubisse jõudes võid tunda, et ei kuulu sinna ja ei oska kuskilt alustada. Õhkkond võib tunduda võõras ja ka kogenumad treenijad ei pruugi esimesel korral treeningelamust nautida.

Erinevad hirmud ja kahtlused takistavad sul aga treeninguga seotud eesmärkide poole püüdlemist. Pole mõtet oodata parimat aega spordiklubiga liitumiseks, õige aeg on just praegu kui sellele mõtled. Kõikvõimalike fitnessklubide arv on iga aastaga kasvanud, samuti on suurenenud ka seal käivate trennihuviliste hulk.

On mõned faktorid, mida võiksid trennikoha valikul silmas pidada, et end lõppkokkuvõttes justkui omas kodus tunda:

  • Asukoht. Spordiklubisse mineku mugavus ja lähedus kas tööle või kodule on motivatsioonivaesetel päevadel märgilise tähtsusega.
  • Sobivus. Tee endale selgeks, kas valitud trennikoht toetab sinu eesmärke ja pakub kõiki aspekte, mida oma treeninguteks vajad.
  • Hind. Igal asjal on oma hind ja nii ka treeningutel. Pea kinni oma eelarvest ent ära anna kvaliteedis järele.
  • Personal. Kindlasti naudid oma treeninguid rohkem kui klubis võtavad sind vastu sõbralikud, kvalifitseeritud ja pädevad inimesed.
  • Maine. Kui sa oled spordiklubide maailmas uustulnuk, uuri tuttavatelt ja sõpradelt, millist kohta nemad soovitavad ning veendu seejärel näiteks proovitrenne kasutades ka ise. 

Enamikel spordiklubidel on vähemalt korra aastas kas tasuta trenningpäev või lausa nädal. Selle aja jooksul saad erinevaid tunde katsetada, klubiga tutvuda ja veenduda, et treenerid on pädevad ja koht sõbralik ning sinu vajadustele vastav.

Ülevaate Eesti spordiklubide valikust leiad siit http://fitshop.fitness.ee/klubid/.

Samal teemal

7. jaanuar 2017, 04:00
Miks on nii raske jääda trenni tegema? Süüdi on rasvane toit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee