Uudised

Rühmatreeningute ABC: mis treeningud on BodyAttack ja MyFit Abs? 

Kristiina Stõkova, 30. detsember 2016, 14:49
Kristiina alustab uue blogipostituste sarjaga - RÜHMATREENINGUTE ABC - kus räägib erinevatest stuudiotrennidest, mida ta a) kas ise juhendab või b) ise külastanud on.

Les Mills BodyAttack treeningust on kohutavalt palju müüte, justnimelt müüte, mille pärast kõik inimesed ei julgegi trenni tulla. Aga kas ka tegelikult on see nii, et see treening ongi vaid edasijõudnud sportlastele?

Koduleheküljel loeb välja, et BodyAttack on kõrge energiatasemega rühmatreening, mis hõlmab liikumisi täielikule algajale kui ka totaalsele trennisõltlasele - Sina ise valid intensiivsuse! Ehk nagu Sa ka nägid, siis treeningkirjelduses pole kirjas “kõrge intensiivsusega treening”, sest selle saab igaüks vastavalt oma treenitusele ise valida. Seega kõik võivad proovima tulla, ainus murekoht oleks see, et hoia meeles asjaolu, et võistled ainult iseendaga ega satu teisi vaadates hasarti.

Treeningusse kaasatakse sportlikke liikumisi nagu jooksmine, väljaasted/käärhüpped ja teisedki hüpped üheskoos jõuharjutustega nagu seda on kätekõverdused ja kükid. Seega liigutused on tegelikult tuttavad, ainus ülesanne on püsida muusikas, sest kogu “koreograafia” on sätitud justnimelt muusikasse. Ja enne kui see Sind hirmutama hakkab, siis mõtle sellele, et nii Sa arendad ka ma koordinatsiooni! Trenni muusika on äge ja kõik grumpycatid, kes trenni tulevad, väljuvad ikka rahulolutundega kui mitte naeratusega. Ning kui rääkida algajatest, siis kõik jooksmised võib asendada kõnniga kõik käärhüpped väljaastetega jne. BodyAttacki kava vahetub iga 3-e kuu tagant!

MyFit Abs on MyFitnessi konsepttundide hulka kuuluv 360-kraadi kerelihaste treening, kus töötatakse poole tunni jooksul efektiivselt läbi kogu kere keskosa. Ehk koormust saavad nii kõhu- kui ka seljalihased, mille lihasgruppide tugevus on vajalik keerukamate harjutuste õige tehnilise soorituse jaoks (näiteks kätekõverdused, kükid jne). MyFit Absi treeningprogramm vahetub iga kahe kuu tagant, seega õhtu, et tüütab ära, ei ole. Aga treening ise on ikka päris väljakutsev, sest kordusi on palju. Mistõttu tegemist on ikka puhta lihasvastupidavuse treeninguga ja puhkus seeriate vahel, kui tunned, et enam ei jaksa, on oluline!

Kõhulihase treenimisel on üldse oluline meeles pidada, et mida vähem hoogu võtad näiteks ülakehatõstete tegemisel, seda tugevamaks Su kerelihas saab. Märksõnad on rahulikkus ning püüa teha harjutusi nii, et hõlmad ikka õiget lihasgruppi - näiteks toenglamangut tehes oleks pinge all ikka kõik lihasgrupid, kerepöördeid tehes hoiad puusad paigal, ülakehatõstete ajal saaksid abaluud maast lahti nii, et kasutaksid kerelihaseid, mitte näiteks kätehoogu.

Kokkuvõttes võin öelda, et treening on, mis kõige tähtsam, FUN ja õnneks ka üsnagi efektiivne. Sa saad esimesest osast paraja kardiolaksu kätte ja siis lihastreeningu osa teises. Energiat kulutad ligikaudu 500-600 kCali, olenevalt sellest kui korralikult esimest osa kaasa teed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee