Uudised

KATSETA! Kokkamisnipid, mis muudavad tervislikult toitumise lihtsamaks (1)

Liigume.ee, 19. detsember 2016 07:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Minimalistlik elustiil muutub üha populaarsemaks. See innustab sind segajatest vabanema ja tõeliselt olulistele asjadele keskenduma. Teisisõnu tähendab see asjade lihtsana hoidmist. Kokkamine on üks elu aspekt, mida saad lihtsustada toidu maitses ja kvaliteedis järele andmata. 

Siin on 5 minimalistliku toiduvalmistamise nippi, mis muudavad tervisliku toitumise lihtsamaks:

  • Keskendu kvaliteetsetele, töötlemata ja ühest koostisosast pärinevatele toitudele

Puuviljad, köögiviljad, pähklid, kaunviljad, täisteratooted, kala, linnuliha ja munad on selle suurepärane näide. Need toidud on väga toitvad ja maitsvad. Taolistele toitudele keskendudes hakkad automaatselt vähem töödeldud ja rämpstoitu tarbima. 

  • Kasuta lihtsaid maitseaineid

Kõrge kvaliteediga toiduainete kasutamisel ei pea sa neile palju maitseaineid lisama. Hea oliiviõli, sool ja pipar võib olla täiesti piisav valik. Samuti on heaks variandiks värsked maitsetaimed. Väldi maitseainete ostmist, mida vaid korra kasutad. Keerulistes retseptides olevad eksootilised maitseained saad edukalt kodus leiduvaga asendada. 

  • Vaata üle oma vürtside valik

Enamik inimesi hoiab kodus suurt vürtside jt maitseainete valikut. See on okei kui neid regulaarselt kasutada. Kui aga mitte, tasuks valik üle vaadata ja nö inventuur teha. Ära tuleks visata kuivanud ja vanad maitseaineid. Korrastamine muudab söögitegemise kiiremaks ja läbimõeldumaks.

  • Hoia köök korras

Sahver või tänapäeval pigem köök ja selle juurde kuuluv peaks olema korras. Hoia kappides toiduaineid, mida regulaarselt kasutad. Korras köök kiirendab toidu valmistamise protsessi ja muudab kokkamise meeldivaks tegevuseks. Kasuta selleks vajadusel optimeerimist, sorteerimist ja sildistamist. Tööpinnal hoia nii vähe asju kui võimalik, et kokkamisel oleks sul ruumi toimetada.

  • Lihtsusta oma köögi tööriistad

Kööki on võimalik osta lugematul hulgal nutikaid abivahendeid. Tegelikkuses ei vaja sa kõiki neid uhkeid vidinaid, et maitsev ja tervislik eine valmistada. Kogu kokku asjad, mida sa haruharva kasutad. Kui need üle poole aasta kapinurgas seisavad, on aeg mõelda nende müümisele või annetamisele. Mõtle enne kui midagi uut ostad.

Toitumine laiemas mõttes on keeruline süsteem aga tervislikult söömine ja kvaliteetse eine valmistamine ei pea seda olema. Kodus tehtav toit on enamasti toitvam ja soodsam kui väljas süües. Sellepärast tasub muuta kodus kokkamine nii meeldivaks kui võimalik. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee