Uudised

Moodne haigus RASVUMINE (16)

LISA KOMMENTAAR

mongrel 18. detsember 2016 17:52
Toituge nagu teie vanaemad toitusid, muidu.
Las ma kordan seda: meie veresoonte vigastuste ja põletike põhjus on madala rasvasisaldusega toidukava, mida on juba aastakümneid soovitanud üldlevinud meditsiin.
Mis on siis kroonilise põletiku peamised tekitajad? Lihtsalt öeldes on selleks rafineeritud lihtsüsivesikute üleküllus (suhkur, jahu ja kõik neist tehtud tooted) ja liigne omega-6 taimeõli tarbimine, mille hulka kuuluvad soja-, maisi ja päevalilleõli ning mida leidub paljudes rafineeritud toitudes.
Kujutlege hetkeks jäikade harjastega pintslit korduvalt enda pehme naha vastu hõõrumas, kuni nahk hakkab punetama ja peaaegu verele läheb. Sa jätkad seda igapäevaselt mitu korda päevas viis aastat järjest. Kui suudad selle valuliku hõõrumise välja kannatada, jääks ikkagi alles veritsev, üles paistetanud ja nakatunud ala su nahal, mis iga järgneva vigastusega üha hullemaks muutuks. See on hea näide, millega võrrelda sinu kehas praegu toimuda võivat põletikuprotsessi.
Hoolimata sellest, kas põletikuprotsess toimub seesmiselt või väliselt, on tulemus sama. Olen lähedalt näinud tuhandete veresoonte sisemust. Haige veresoon näeb välja nii, nagu keegi oleks võtnud pintsli ja sellega korduvalt veresoone seina vastu hõõrunud. Meie söödav toit tekitab me kehas iga päev korduvalt väikesi vigastusi, millest saavad omakorda suuremad vigastused, mistõttu keha reageeribki sellele pidevalt ja olukorrale kohaselt põletiku esile kutsumisega
Loogik 18. detsember 2016 14:50
Tassige aga lapsi igale poole autoga. Ja vaadake poliitikuid, lausa häbi hakkab, rasvas nagu sead. Igasugu talved ja langid jne
Loogik 18. detsember 2016 14:50
Tassige aga lapsi igale poole autoga. Ja vaadake poliitikuid, lausa häbi hakkab, rasvas nagu sead. Igasugu talved ja langid jne
Moodsad ajad 18. detsember 2016 12:40
Oleme ausad - rasvumine kui selline on saatnud inimesi kogu nende tsiviliseerituse vältel. Sellest hetkest peale, kui osad indiviidid ei pidanud end enam eriti liigutama (sest teised tegid kogu füüsilise töö ära), algas laisklemise ajastu. Enamik kõrgklassi tegelasi oli ju ülekaalus! Mungad, kirikuisad, aadlikud, kuningakoja liikmed... need, kel polnud tarvis põllul käia või mõõgaga vehkida, olid ümarad. Tööstusrevolutsioon tekitas omakorda uue generatsiooni inimesi, kes ei pidanudki suurt midagi tegema, et elus püsida. Mehhaniseeritus röövis inimeselt tema oskused olla füüsiliselt aktiivne! Sõidukid, tööstus, põllumajandus jne. automatiseerus globaalselt. Kogu selle ajaloo jooksul sündisid esivanematest järgemööda uued kodanikud, kelle geneetika oli aastasadadega juba kahjustunud - ületarbimine muutus elustiiliks ja keha võttis selle omaks. Tänapäeval ongi võimalik rasvumise all kannatavaid inimtüüpe jagada enam-vähem pooleks: teadlikud ülesööjad ja geneetilise defektiga paksukesed. Viimastel on suht keeruline end vormis hoida isegi tugeva füüsilise koormuse juures. Muidugi aitab dieet, liikumine ja korrastatud toidutarbimine, samas ei saa keha muuta oma suva järgi, kui organism seda ei lase. Siit algab juba teaduslik lähenemine. Karm reaalsus..
Karm reaalsus 18. detsember 2016 14:52
on veel see, et inimkond ei hakkagi füüsiliselt liigutama ja rasvumisest ei saadagi lahti.
toidurevolutsioon 18. detsember 2016 12:36
selline uuem kaaluvähendamise raamaton olemas ja toimib
aüüa just nimelt loomset rasva , mune, kapsast palju jaksad kuid mitte teragi süsivesikuid, tärklist ja suhkrut
üks kunagine 150 kilone püsib pikemat aega 75 kilo peal, ütleb et enam ei tahagi saia ja kartulit
T 18. detsember 2016 12:25
Lapsed on ära hellitatud. Vene ajal tegid naad tööd.
dvdv 18. detsember 2016 12:23
loobuda tuleb kiiretest süsivesikutest.Palju suhkrut või nisujahu sisaldav kraam. Pmst on poest pea võimatu leida midagi töödeldut, mis ei sisalda nisujahu.
Söö seda kraami suures koguses, see imendub kohe verre, kehas tekib energia ülejääk ja see salvestatakse rasvana. Ja natukese aja pärast on jälle kõht tühi.
Kui jätta kiired süsivesikud menüüst välja, tekib pigem probleem kuidas kaalu hoida kui hoolikalt toidu söömise kogustel hoolikalt silma peal mitte hoida.
Alar1 18. detsember 2016 11:49
Riigikogus hakkab see moodne haigus juba epideemia mõõtmeid võtma.

Ärni 18. detsember 2016 11:05
Söö, siis jaksad! Kes teeb,see jöuab. Rasvad valgud,mineraalid.. Kapsapraadi!
Moenarr 18. detsember 2016 10:55
! 18. detsember 2016 10:32
Tulen lõpetada see arutu rasvase sealiha ning sealihatoitude näost sisse ajamine. Sead auku ning läheme üle tervislikumale menüüle. Kas halal või koššertoidule.
Irooniliselt 18. detsember 2016 15:40
Taas trobikond huumorivabu sirgjoonelisi inimesi, kes ei jaga ei huumorit, satiiri ega irooniat. Kes loevad ning mõtlevad vaid must-valgelt.
Mx35 18. detsember 2016 09:49
Võtke ära kõik looduslik.. asendage see millegi muuga.. Piimast võetakse ära piimarasv ja asendatakse taimse rasvaga + kohutavas koguses aineid E xxx
töömees 18. detsember 2016 09:18
propageerige rohkem it õppimist.siis istutakse maast madalast toas arvutis.kui vaja vett või puid tuua minestavad ära.hea et ise p pühivad.tööd ei taha enam keegi teha.
töömees 18. detsember 2016 09:18
propageerige rohkem it õppimist.siis istutakse maast madalast toas arvutis.kui vaja vett või puid tuua minestavad ära.hea et ise p pühivad.tööd ei taha enam keegi teha.