Uudised

TREENID KODUS? Siin on sulle vihjed, millised vahendid valida 

Liigume.ee, 14. detsember 2016 07:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Soovid sa alati osta kõige uuemat treeningvarustust, aga ei tea, millest alustada? Või raiskad raha treeningvahendite peale, mida sa tegelikult ei vaja ega kasuta? Kui see kõlab tuttavalt, loe allpool toodud nõuandeid, millised vahendid ja miks valida.

Samuti nagu meid ümbritseb suur treeningstiilide valik, näeme spordipoodides rohkelt vidinaid, mis ostma kutsuvad ent hiljem kasutuks osutuvad. Kõige olulisem on, et leiaksid endale väljakutsuva ja just sulle sobiva treeningu. Alles pärast treeninguga tutvumist veendu, kas vajad selle sooritamiseks üldse midagi lisaks. Kui jah, siis soeta vajalik lisavarustus ja see hoiab sind ilmselt veelgi rohkem põnevil ning motiveerituna.

Kodus treenides on enese trenniks distsiplineerimine sageli raskem, seega tasub trennivahenditest entusiasmi otsimisega ettevaatlik olla. Vali vahendid, mida sinu eelarve võimaldab ja mis kodustesse tingimustesse ka ära mahuvad ning sobivad.

Koduse treeningvarustuse võimalused

Eelarve: kuni 30 eurot.

Kaalu joogamati soetamist. See loob sulle väikese treeningala ja samas ka pehme ning puhta aluse erinevateks põrandal sooritatavateks harjutusteks.

Hüppenöör on lõbus ja soodne treeningvahend, mida saad kasutada, et enda kardiovaskulaarset võimekust arendada.

Eelarve: kuni 70 eurot.

Jõu ja stabiilsuse harjutused on oluliseks osaks tasakaalustatud treeningplaanist. Hantlid, kummilint ja suur võimlemispall on kõik üsna mõistliku hinnaga ning efektiivsed vahendid. Stabiilsuspall on hea vahend ka laua taga istumiseks. 

Eelarve: kuni 200 eurot.

Kui sul juba on ratas ja sa naudid sellega sõitmist ning kardiotreeningut, tasub võimalusel kaaluda ka statsionaarse treeningratta ostmist, millega saad aastaringselt kodus soovitud koormuse kätte.

Eelarve: 400+ eurot.

Kõige populaarsem koduse treenimise vahend on jooksulint. Mugavusest spordiklubisse minemata jätmine asendub paljudel inimestel kodustes tingimustes kõndimise või jooksuga. Jooksulindi ostmine on aga suurem väljaminek ja enne shoppama minekut peaksid läbi mõtlema, miks sa seda soovid, kui tihti kavatsed seadet kasutada ning mis funktsioone vajad, et saaksid selle abil oma treeningule seatud eesmärgid saavutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee