Liigume.ee 9. november 2016 12:08
Sel laupäeval esineb Tallinnas hinnatud India teadlane ja ajurveeda meditsiini arst dr Somit Kumar, kes annab kurnatud eestlastele tervisenõu ning õpetab tegema siinsesse kliimasse sobivaid toite.

“Kahjuks ei tea paljud Eesti inimesed siiani, et ebaõiged toidu- ja elustiilivalikud ongi nende haiguste ja stressi tekitajateks,” rääkis seminari korraldaja Annaliisa Vinnal, et ürituse peaesineja, dr Somit Kumar tulebki siia selleks, et selgitada, kuidas läbi teadlike toiduvalikute oma elukvaliteeti oluliselt parandada. “Täna on erinevaid toitumissoovitusi nii palju, et tihti on raske aru saada, mida siis täpsemalt sööma peaks, et olla terve, sale, õnnelik ja energiline ühekorraga,” tõdes Vinnal ning lisas, et laupäeval ja pühapäeval toimuvatel loengutel ja ühiskokkamistel tehaksegi puust ja punaseks, mida süüa, et inimene ei peaks pidevalt arstide vahet käima või peoga tablette neelama. “Pakume võimalust haigusi ennetada, mitte tagajärgedega tegeleda.”

Pühapäeval, 13. novembril toimub aga Kalamaja Kokaklubis esmakordselt Eestis ajurveeda-teemaline ühiskokkamine, kus õpetatakse valmistama iga inimese enda kehatüübile sobivaid roogasid. Ühiskokkamist juhendab dr Somit Kumar, kes annab näpunäiteid, millisest toorainest ja meetodil peaks toitu valmistama, et selles säiliksid kõik tervislikud omadused, mineraalid ja vitamiinid. “Tema moto on, et olgu toit sinu ravim ja olgu ravim sinu toit,” märkis Vinnal ning lisas, et loomulikult pannakse rõhku ka maitseomadustele ning mõnusale õhkkonnale. 

Vaata lisa http://elustiilikonverentsid.ee/!