Uudised

Rinnasuurendusoperatsioon ja sportlik elustiil: mida teadma peab? 

Sisuturundus, 31. oktoober 2016 10:15
Fakt on, et paljud sportliku elustiiliga naised – jooksjad, crossfitterid, võrkpallurid, bodypumpi entusiastid ja paljud teised mängivad mõttega kohendada oma büsti kirurgiliselt. See on ka mõistetav, eriti arvestades hüüdnime teatud rühmatreeningutele – “tissikahandajad”. Treenides ning rasvaprotsenti kehas vähendades on loomulik, et rinnad muutuvad väiksemaks, kuid aina enam ja enam naisi tahab küll prinki keha, kuid mitte minetada volüümi oma dekoltees. Samamoodi loomulik on ka see, et nendel naistel on küsimusi rinnasuurendusoperatsiooni kohta, eriti mis puudutab protseduurijärgseid treeninguid.

Käesolev artikkel on keskendunud kolmele aspektile: kuidas valida kirurgi, kes protseduuri läbi viib, milline implantaat sobib ning kuidas käituda taastumisperioodil.

Kuidas valida kirurgi?

Samal teemal

Kõige olulisem on siinkohal teha selgeks kirurgi seisukoht operatsioonijärgse treeningu kohta. Üllataval kombel varieeruvad ekspertide arvamused suhteliselt palju. Sarnaselt raseduse ajal treenimisega ning samal põhjusel – vastutus. Enamik arste ei taha võtta vastutust asjade eest, mis võivad valesti minna ning mis ei ole nende kontrolli all, seega on enamik arste ka tarbetult ülemuretsevad, kui asi puudutab treeninguid operatsioonijärgselt.

Kuidas valida implantaati?

Kui me räägime rinnasuurendusoperatsioonist, siis on kõige suurem murekoht kapseldumine. See tähendab, et armkude kõvastub seal, kus implantaat puutub kokku sinu ihuga. Kuigi üldlevinud teaduslik hinnang on, et ei ole täheldatud ühest lüli operatsioonijärgse treeningtegevuse ning kapseldumise vahel, suhtuvad arstid sellesse siiski pigem ettevaatlikult. Siinkohal on kindlasti tark küsida oma valitud kirugi(de)lt, kas nad paigaldavad B-Lite implantaate. B-Lite implantaadid on viimane sõna implantaatide tehnoloogias. Lisaks sellele, et neil on kõrgtehnoloogiline kest, on need ka kuni 30% kergemad traditsioonilistest implantaatidest. See omakorda tähendab kolme lisahüve: 1) tingituna oluliselt kergemast kaalust on operatsioonijärgne taastumisperiood lühem, 2) B-Lite implantaadid on puudutusele autentsemad ning nendega on oluliselt kergem sportida ja 3) tingituna kergemast kaalust püsib rind kaunim aastate möödudes, samas kui raskemad implantaadid hakkavad gravitatsiooni mõjule alluma.

Foto: Peleg Elkalay

Samuti on oluline rääkida oma arstiga enda elustiilist ja harjumustest ning kui arst soovitab pöörduda teise kirurgi konsultatsioonile, tasub seda teha. Samuti siis, kui su arst ütleb, et pärast operatsiooni ei tohi kunagi enam teha kätekõverdusi – mine mujale!

Kõlab ehk naeruväärselt, kuid selliseid asju juhtub ning kõnealune operatsioon väärib sügavat läbimõtlemist ja arsti, keda sa usaldad üdini.

Kuidas käituda taastumisperioodil?

Kui aga otsus on langetatud ning soov astuda homsele vastu uue, uhke ja just sinu jaoks ihaldatud büstiga on vankumatu, tuleb meeles pidada alljärgnevat:

Rinnasuurendusoperatsioon on nagu iga teine operatsioon – pärast seda tuleks mõnda aega võtta pisut rahulikumalt, et anda kehale võimalus terveneda ja taastuda.

Kui pärast operatsiooni teha trenni, tuleb oma keha kuulata ja tunnetada – kui mõni harjutus tundub imelik või ebamugav, siis ei tasu seda teha, kehale tuleb anda pisut aega.

Ühtlasi on väga oluline juua palju vett ning hoida keha vedelikutase normaalne. Dehüdratsioon pikendab tervenemis- ja taastumisprotsessi ning hullemal juhul võib tekitada lisavigastusi või tüsistusi.

Oluline on kindlasti meeles pidada, et käesolev kirjatükk ei ole meditsiiniline artikkel, vaid soovitus, mida küsida ning millele tähelepanu pöörata, kui on tekkinud mõte kasutada oma hüvanguks tehnoloogia arengut ning võimalust kujundada oma keha iseenda soovidele vastavalt.

Kokkuvõttes tasub võtta aega, et leida sobiv ilukliinik, sobilik kirurg ning küsida piisavalt küsimusi ja saada neile ammendavaid vastuseid – eesmärk on tunda end kaunina ja seeläbi saavutada parem elukvaliteet. Olles leidnud enda jaoks õige kliiniku ja arsti, ei üllatu sa enam, miks aina enam füüsiliselt aktiivseid naisi otsustab lasta kohendada seda osa endast, mida trenniga kuidagi voolida ei saa.

Tallinnas pakub asjatundlikku tasuta konsultatsiooni:
www.thehealthclinic.eu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee