Uudised

ETTEVAATUST! 5 toitu, mis põhjustavad vähki! (34)

Liigume.ee, 30. oktoober 2016, 08:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Vähi ja selle põhjustajate ümber on pidevalt nii palju kära, et üha raskemaks muutub tõe eraldamine õhku visatud hüpoteesidest. Hea uudis on see, et toidust rääkides, ei ole väga palju toiduaineid, mida vähiga seostatakse. 

Kuigi ülekaal on probleem, ei ole toit kantserogeen nagu suitsetamine, kiirgus või viirused. Tegelikult avastatakse enamik vähktõved spontaanselt, ilma konkreetse põhjuseta. Siiski on käputäis toite, mida seostatakse kõrgema vähiriskiga. Nende mõõdukas söömine-joomine ei tohiks meile halvasti mõjuda, küll aga teeb seda nn riskitoitude sage ja liigne tarbimine.

1. Töödeldud liha. Suitsetatud või muul viisil töödeldud liha- ja vorstitooted nagu hot dog, peekon, sink ning vorstid on kantserogeensed, nii et piira nende tarbimist.

2. Marineeritud või väga soolased toidud. Suur kogus soolast kala, marineeritud köögiviljad ja soolased snäkid on seotud maovähiga. Vähem on parem, nii et unusta soolatops. 

3. Alkohol. Alkohol võib suurendada suu-, kolorektaalse- ja rinnavähi riski. Piira alkoholi tarbimist maksimaalselt ühe joogini päevas naiste puhul ja kahe joogini meeste puhul.

4. Söestunud liha. Kõrge kuumus + liha võrdub DNA-d kahjustavate heterotsükliliste amiinide ja polütsükliliste aromaatsete süsivesinikega. Küpseta liha madalamal temperatuuril ja keera seda pidevalt, et vältida söestumist.

5. Väga kuumad joogid. Väga kuuma kohvi või tee joomine ja regulaarne kuuma supi söömine on seotud söögitoru vähiga. Oota ja lase neil jahtuda!

Vaata ka videot ja saa teada, millised toiduained mis tüüpi vähiga seotud on ning saad kiired nõuanded, kuidas nende tarbimist piirata: http://bcove.me/3uv27lnl.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee