Uudised

6 ebatavalist viisi kalorite põletamiseks 

Liigume.ee, 26. oktoober 2016 08:30
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kalorite põletamine aitab kaalu alandada ja keha tervislikku vormi säilitada. Selleks on kaks parimat viisi - korralik toitumine ja aktiivne liikumine. Siiski on kalorite põletamiseks ka mõningaid ebatavalisi võimalusi. Järgnevalt on loetletud neist kuus:

Kokkupuude külmaga

Samal teemal

Külmem temperatuur aitab kaasa ainevahetuse kiirendamisele stimuleerides kehas rasvkoe aktiivsust. Selleks ei pea sa külmetama ja haigestumise piiril oma tervisega riskima. Piisab kui alandad kodus temperatuuri, võtad külma dušši ja teed jalutuskäike ka jahedate ilmadega.

Külma vee joomine

Vesi on parim lahendus janu kustutamiseks ja organismile piisava koguse vedeliku tagamiseks. Vee joomine ergutab ainevahetust normaal- ja ülekaalus täiskasvanutel ning lastel. Osa uuringuid toob välja, et ainevahetuse kiirendamise maksimaalse efekti saavutamiseks tasub juua just külma vett. Külma vee joomise mõju ulatus on aga iga inimese puhul erinev. 

Nätsu närimine

Nätsu närimine võib tekitada täiskõhutunde ja aitab vähendada kalorite tarbimist snäkkide kaudu. Samuti on mõningaid tõendeid, et närimiskumm kiirendab ainevahetust. Nätsu valimisel tuleks eelistada suhkruvaba varianti, et tagada kalorite põletamise efekt ja säästa hambaid. 

Vere annetamine

Vere annetamine võib päästa kellegi elu. Lisaks aitab vere annetamine vähemalt ajutiset kalorite hulka vähendada. University of California uuringust ilmnes, et poole liitri vere annetamine põletab keskmiselt 650 kalorit. Vere annetamisel hakkab keha tootma uusi vere komponente, et organismis ei tekiks puudujääki. Vere annetamine on ka üldisemalt tervisele kasulik. See alandab põletikuvõimalusi, vähendab südamehaiguste riski ja suurendab antioksüdantide aktiivsust. 

Aktiivsem nihelemine

Sage naermine

Öeldakse, et naer on parim ravim. Tõepoolest on tõestatud, et naermine tuleb kasuks mitmetele vaimse ja füüsilise tervise aspektidele, sh mälu, immuunsus ja arteriaalne funktsionaalsus. Lisaks põletab naermine ka kaloreid. Näiteks komöödiafilmi vaatamine ja selle käigus naermine võib kiirendada ainevahetust kuni 20%. Seda ei ole küll palju aga kokkuvõttes toetab naermine nii su tervist kui üleüldist heaolu.

Samal teemal

17.01.2018
LIHTNE JA MÕNUS: kaota ülekilosid lõõgastudes!
15.09.2017
TREENI TARGALT: kolm tegevust, mis aitavad rohkem kaloreid kulutada
20.08.2017
Kas sa tead, kuidas naer täpselt su tervist ja enesetunnet parandab?
06.08.2017
Loe, kuidas saad ilma suurema vaevata kulutada 600 kalorit nädalas