Uudised

Fotod: koolilapsed alistasid discgolfis farmerid 

Liigume.ee, 18. september 2016 15:18
Sel nädalal avati Põltsamaa esimene mobiilne discgolfi rada, millega alustati üle-eestilist lastega seotud projektide elluviimist. 

Ligi 2000 eurot maksnud discgolfi rajal pidasid avalahingu Põltsamaa Ühisgümnaasiumi koolilastest, õpetajatest ja Epiima ühistu liikmetest koosnenud võistkonnad. Võitjaks osutusid kõige nooremad ehk üheksanda klassi õpilased. 

“Ma poleks osanud ette kujutadagi, et see discgolf nii kaasakiskuv on,” kiitis koolilastele avalahingus napilt alla jäänud farmerite võistkonna kapten, Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas, kelle sõnul on üleriikliku heategevusprojekti laiem eesmärk koolilastele huvitavat ja arendavat tegevust pakkuda. “Moodne tehnoloogia on väga hea, aga me tahame, et terve laste koolipõlv ei mööduks klassiruumis või ninapidi nutiseadmetes,” selgitas Jaanus Murakas Epiima farmerite ettevõtmise kandvat ideed.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktori Aimar Arula sõnul on discgolf kogu Eestis hoogsalt populaarsust koguv sportlik mäng, mida seni paraku Põltsamaal harrastada ei saanud. “Täna saame discgolfi isegi kehalise kasvatuse tunnis rakendada, rääkimata siis uuest mõnusast vaba aja veetmise võimalusest, mis tervele Põltsamaa linnale rõõmu toob,” ütles Arula. 

Discgolfi mängimiseks vajalik varustus soetati tänu heategevuskampaaniale Epiim Eesti Laste Heaks, millega toetatakse tänavu kümnete tuhandete eurode eest lastega seotud projekte. Laste jaoks koguti raha Eesti piimafarmeritele kuuluva Epiima toodete müügist.