Uudised

TEHKE JÄRELE! Viire Valdma jättis väga eriskummalisel moel suitsetamise maha (37)

Tervis Pluss, 13. september 2016, 09:46
 Aivar Kullmaa
Mõni aeg tagasi sai Viire Valdma suitsetamisest lahti. Ta oli seda küll kaua plaaninud, kuid staažika suitsetajana polnud ta endale teadvustanud, kui hea võib olla ta enesetunne ilma selle mürgita. Vastupidi, talle meeldis suitsetada.

“Ma kohe nautisin hommikul seda varajast ärkamist, et kohvi kõrvale suitsu kimudes jõuaks koos elukaaslasega enne ta tööle minekut päevaplaanid ja elusündmused ära arutada,” räägib Viire Tervis Plussi septembrinumbri kaaneloos.

Ent siis sattus ta treeningule nimega TRE. See on kuuest kombinatsioonist koosnev harjutuste kompleks, mis pingutab lihaseid. “Ma olen suhteliselt skeptiline igasuguste alternatiivsete ravimeetodite suhtes, aga TRE esimene treening andis lubatud tulemuse. Tõepoolest, suitsuisu kadus nagu nõiaväel,” ütleb Viire.

TREd harjutades on Viire hakanud ennast hoopis teistmoodi tunnetama ja oma keha kuulama. “Harjutuste ajal lähen oma keha sisse ja mõtlen, kuidas mu kõht või käsi ennast tunneb või kuidas ma üldse end oma kehas tunnen,” selgitab Viire. “Lõpuks tekivad värinad üle kogu keha. Seda protsessi on pea võimatu kontrollida – keha nagu ise näitab kitsaskohti ja pingepiirkondi, mida on vaja tühjendada.”

Viirele tundub, nagu eemaldaks selline lihaste läbiraputamine kehasse kogunenud stressi. Ka mõtlemises tekitab keha lõdvestamine uusi tasandeid. “Millegipärast see minu ellu tuli – järelikult oli seda mulle vaja,” tõdeb ta.

37 KOMMENTAARI

m
Ma Ri 14. september 2016, 11:25
Mina suitsetasin aktiivselt 40 aastat. 2015 a. kevadel ühel ilusal hommikul vaatasin suitsupakile otsa ja tundsin, et enam ei taha. Ja sealsaati ma en...
(loe edasi)
b
Brita 14. september 2016, 11:11
ilus. kahjuks jääb mulje tellimus-tööst.
Loe kõiki (37)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee