Uudised

Kaisa Kukk soovitab: Vaata, millistele jooksuvõistlustele tasub minna (1)

Ajakiri START!, 31. august 2016 09:43
Foto: erakogu
Eesti jooksutippudel on laialdasi kogemusi nii Eestis kui ka väljaspool riigi piire. Nemad juba teavad, millisel välismaratonil või kodumaisel võistlusel lisaks jooksukogemusele ka naudingu saab. START! uuriski neilt, milliseid jooksuvõistlusi tasuks plaani võtta.

 

Kaisa Kukk: väiksemate distantside fänn

Eks nii välismaistel kui ka kodumaal toimuvatel jooksuvõistlustel on oma võlu. Valin aastas pigem 1–2 täispikka maratoni ja osalen rohkem lühemate distantsidega jooksudel.

 

Reykjavíki Maraton Aeg: aprill Välismaratonidest olen ise osalenud Reykjavíki omal Islandil, kus esindasin Eesti politseid Põhjamaade MV-l maratonis. Islandi soovitaksin turismimaratonina – väga ilus loodus, kuigi ilmastik on heitlik, suhteliselt tuuline, veidi ka sademeid.

Valencia Maraton Aeg: november Valencias on ideaalsed tingimused rekordi jooksmiseks – kiire rada, rahvas kõikjal kaasa elamas, head emotsioonid. Seal jooksin ka oma isikliku rekordi 2:45.

Kodumaised jooksuvõistlused Kodumaisetest jooksuvõistlustest on mulle sooja tunde jätnud Pirita sügisjooks (septembri lõpus), Jõgeva rahvajooks (mai alguses), Rapla-Kehtna jooks (augusti algus), Tartu ja Elva jooksusarjad, kuna neil on personaalne lähenemine ja selline mõnus kodune õhkkond ja väga hea korraldus.

Suurematest kodumaistest võistlustest on minu jaoks kindlasti esikohal Pärnu 2silla jooks (septembri alguses) ja Tartu jooksumaraton (mai alguses), ka Maijooks (mai lõpus), Saaremaa 3päeva jooks (oktoobri lõpp), Kõrvemaa kevadjooks (aprilli lõpus), SEB Tallinna Maraton (septembri alguses), kuna neil jooksudel tunnen alati, et korraldusse on väga palju panustatud. Et eesmärk ei ole raha teenimine, vaid jooksmise propageerimine ja võistlejatele heade tingimuste loomine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee