Uudised

Roman Fosti parimad kogemused võistlusrajalt 

Ajakiri START!, 31. august 2016, 09:41
Foto: Tarmo Haud
Eesti jooksutippudel on laialdasi kogemusi nii Eestis kui ka väljaspool riigi piire. Nemad juba teavad, millisel välismaratonil või kodumaisel võistlusel lisaks jooksukogemusele ka naudingu saab. START! uuriski neilt, milliseid jooksuvõistlusi tasuks plaani võtta.

Roman Fosti: mulle meeldib publik

Olen valinud välismaratonid selle järgi, kuidas sinna on võimalik reisida. Et oleks võimalikult vähe seiklemist. Sellega hoian energiat ja ka raha kokku (hea, kui saab näiteks otselennuga kohale). Teiseks vaatan, kui huvitav on raja profiil ja mida selles piirkonnas pärast jooksu külastada.

Berliini maraton Aeg: septembri lõpp

Ma soovitan pikema ajalooga linnamaratone, millel on ka AIMSi ja IAAFi tunnustus. Neil on pikaajaline kogemus ja neid on hinnatud spetsialistide poolt. Mulle isiklikult meeldivad sellised jooksud, kus on raja ääres palju publikut, see annab lisaenergiat ja indu juurde. Eelmisel aastal käisin vaatamas Berliini maratoni. Mulle isiklikult meeldis seda maratoni vaadata raja kõrvalt, kuna pääses kergesti erinevatesse punktidesse, rada oli tasane ja mitte väga kurviline. Kuna see toimub septembri lõpus, siis on ka ilm jooksmiseks hea, pole palav ega jahe. Minu mänedžeri sõnul (kes on käinud kõigil suurematel maratonidel) on Berliini maraton kõige parema korraldusega ja muidugi kõige kiirema rajaprofiiliga. Samuti on väga lai finišiala, massaaživõimalus, toitumine ja head Saksa õlutki saab mekkida.

Pariisi maraton Aeg: aprill Minu senistest maratonidest on lemmik Pariisi maraton. Rada läbib ajaloolisi kohti, samas ka parke, kus on veidi rahulikum, et jällegi jõuda rahvamassi hulka, kes elab jõudsasti kaasa. Pärast finišit saab teha mälestuseks pilti Triumfikaare juures ja nautida häid Pariisi kohvikuid. Kuna Pariisi tänavad on laiad, siis ei tohiks olla seal ka harrastajate hulgas suurt tõuklemist.

Rooma maraton Aeg: märts Teine jooksumaraton, mis mulle endale meeldis, on Rooma oma. See linn on täis ajaloolist hõngu. Jooksed kui kladiaator mööda tänavaid. Hea teenindus raja ääres, hiljem kena medal ja meeldivaks teevad selle ka ilus ilm ja parimad Itaalia toidud.

Tallinna Maraton Aeg: september Eesti jooksudest on kindlasti kõige parema korraldusega SEB Tallinna Maraton, mis kuulub nii AIMSi nimekirja kui ka omab IAAFi pronksitaset. Ei jää millegagi alla Lääne-Euroopa suurtele jooksudele. Rada on huvitav ja finišikoht Vabaduse väljak samuti super koht hiljem jooksusõpradega kogemuste jagamiseks.

Stamina Pühajärve jooks Aeg: juuli Stamina korraldatavaid järvejookse soovitan ka kindlasti, sest neil saab joosta looduses ja huvitaval maastikul. Minu enda lemmik on Pühajärve jooks, mis toimub juuli alguses. Alati on ilus, isegi palav ilm, et pärast jooksu ennast ka järvevette kasta. Sealne maastik ja loodus on Eesti parim ja kui ilm on kehvem, siis on mõnus spaad nautida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee