Uudised

Roman Fosti osaleb 44.jooksul ümber Ülemiste järve 

Liigume.ee, 26. august 2016 13:34
Laupäeval, 27. augustil 2016 toimub Tallinna veepuhastusjaamas 44. jooks ümber Ülemiste järve. Start 14 km pikkusele ringile ümber Ülemiste järve antakse kell 12 veepuhastusjaama territooriumil, Järvevana tee 3. Ülemiste jooks lõpetab viimase, 4.etapina ka 2016 DFDS Järvejooksude sarja. Varem on sarja raames joostud ümber Harku järve, Pühajärve ja Saadjärve.

Jooks ümber Ülemiste järve pakub jooksusõpradele unikaalse võimaluse kord aastas joosta ümber tallinlaste joogivee allika. Lisaks tavadistantsile toimub Ülemiste jooksupäeva raames ka 5,2 km pikkune metsajooks ning kõigi jooksusõprade kõrval on stardijoonele oodatud ka käijad ja kõndijad, sest mõlemal distantsil võib harrastada kepikõndi. Kõik järvejooksu lõpetajad saavad värvika medali.

Rio Olümpiamängudel maratonis igati korraliku jooksu teinud Roman Fosti osaleb 44.korda toimuval jooksul ümber Ülemiste järve. Kuna maratonist on möödas vaid nädal, siis ei julge Roman lubada kaasarääkimist kõrgetele kohtadele, vaid loodab eelkõige nautida mõnusat järveringi koos kaasjooksjatega.
DFDS Järvejooksude sarja üldvõidu endale praktiliselt taganud Rauno Laumets läheb ühe favoriidina ka Ülemiste jooksu starti. Nii esikohale kui ka poodiumikohtadele konkureerivad lisaks Laumetsale veel Saadjärve jooksu võitnud Priit Lehismets, Kaupo Sasmin, Dmitri Aristov ja Tõnu Lillelaid.
Naistest läheb sarja liidrina rajale Moonika Pilli, kellele pakub tugevat konkurentsi Mari Boikov.

Jooksupäeva avavad kell 11 lastejooksud kuni 12 aasta vanustele lastele. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta. Igale lapsele antakse finišis ka kohuke ja mahlajook.

Sarja peatoetaja DFDS Seaways telgis on võimalik keerutada õnneratast, kus iga loos võidab. Õnneratta keerutamise õiguse saamiseks tuleb kokku panna aga 24 tükist koosnev laevafirma pildiga puzzle.
Sarja spordipartneri Asicsi kliinikus on võimalik testida oma jalgu ja saada teada, milline on sobivaim jooksujalats
Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut jooksusõpradele meeleoluka soojendusvõimlemise.

Eelregistreerimine lõpeb neljapäeval, 25.augustil. Viimane võimalus end registreerida 44. jooksule ümber Ülemiste järve on 2 tundi enne starti Tallinna Veepuhastusjaamas, Järvevana tee 3.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee