Jaga:     
Uudised

Gerli Padar jälgib vähetuntud, kuid vägagi efektiivset dieeti! (58)

Aastatepikkuse katsetamise tulemusena on laulja Gerli Padar (36) leidnud endale sobiva toitumisstiili. Gerli on tundma õppinud ka oma nõrku kohti ega välista uuesti suhkrusaatana lõksu langemist. Ent nüüd teab ta sedagi, kuidas temast jagu saada!

 Aastatepikkuste otsingute tulemusel on Gerli ise jõudnud äratundmiseni, et temale on parim low-carb-dieet ehk vähem süsivesikuid. “Trikk on väga äge, just sain sellele pihta,” rõõmustab ta. Esimest korda katsetas Gerli seda küll juba kuue aasta eest, rõhudes valkudele, nüüd aga järgib Gerli ketogeenilist dieeti (mida nimetatakse ka ketodieediks). Selle eesmärk on tarbida võimalikult vähe süsivesikuid ning süüa rohkelt rasva ja valku.

Sõna “keto” viitab kehas loodavatele ketokehadele, mis süsivesikutest saadava suhkru puudumisel rahuldavad keha energiavajadusi. Ehk kui sa süsivesikuid ei tarbi, peab keha võtma kasutusele energia, mis on talletatud rasvarakkudesse. Aga kui inimene ei söö seda dieeti järgides piisavalt rasva, siis see ei toimi.

 Ketodieet on Gerlile hea, sest see hoiab tema magusavajaduse kontrolli all ja varasemast tuttavaid isusid isegi ei teki.

Kaanelugu Gerli Padariga ilmus Tervis Plussi eriväljaandes Kilo & Kalor 2016. aasta kevadel. 

26 kommentaari

,
,  /   09:59, 26. aug 2016
Ohtlik JÄLGIMINE! Ja beib- või lihtsameel-jälgijad hakkavad ka kõike sellist järele ahvima, siis varsti ei oska ükski arst ka enam neid ravida.
Ei ole tervislik valgurasva dieet.
J
jahah  /   11:54, 28. aug 2016
arstid ei tea toitumisest mitte midagi, kahjuks. Kogu õppimise 5 aastast saavad nad 10 tundi (!) toitumisest teadmisi. Arstid ei tea sedagi, et toiduga on ravitud tuhandeid aastatid. Low Carb dieediga ravitakse mujal maailmas diabeet2, igasuguseid põletikke, kõrget vererõhku, isegi vähki. 100% pole võimalik süsivesikuid eemaldada oma dieedist ja sellest piisab, et organism toimiks. Loomulikult on valgu-rasva dieet kahjulik, sest arstid jäävad oma rahast ilma, sest ei ole kellelegi ravimeid kirjutada ja sõltuvust tekitada. Kas sa oled kursis , kui palju "ravimeid" arstid on kohustatud välja kirjutama ?kui palju vähki diagnoositakse inimestel , kellel üldse vähki ei ole? Oled sa mõelnud ütlusele: " arsti peaks tunnustama selle järgi, mitu inimest ta saab ravimitest lahti ja terveks ravida, mitte mitu inimest ta saab ravimitest sõltuvusse panna ja enda patsiendina hoida aastaid
J
jahah  /   12:00, 28. aug 2016
Kulturistid peaksid siis ju olema ammu väljasurnud kehva toitumise pärast ja haigustesse :-D nad söövad ju ainult valgu-rasva dieeti, mis on palju rangem, kui LCHF :-D
K
Kuri kodanik  /   09:31, 29. aug 2016
Aga kulturistid ongi tegelikult haiged inimesed ja rikuvad oma tervise üsna varakult ära.
D
daamkassidega  /   10:13, 26. aug 2016
Olen ka ise seda dieeti pidanud. Plussid: kahe kuu pärast hakkas kaal tõesti kenasti kukkuma, sain lahti kroonilisest kõhukinnisusest. Miinused: kolesteroolinäit hüppas taevasse, liigesed hakkasid valutama ja rahakott ei pidanud ka vastu.
J
jahah  /   11:58, 28. aug 2016
Kolesterooli pole üldse vaja alandada, eriti vanematel inimestel. See on ainult müüt, et statiine saaks välja kirjutada. Lugege , mida statiinid teevad inimese organismiga....Liigesevalu ei saa ka LC dieedist tulla , sest vastupidiselt on LC dieet aluseline ja hoiab ära põletikke, mis tekitavad liigese valusid...Mismoodi rahakotile mõjub halvasti vähema toidukoguse tarbimine, suhkrusisaldusega toitude mitte ostmine, valmistoitude mitte ostmine, pideva kohvitamise ja saiakeste ära jäämine?
V
VVV  /   10:41, 26. aug 2016
See ju praegu igavene pop värk, kõik teevad seda dieeti. Kuidas vähetuntud?
R
Reet  /   10:54, 26. aug 2016
Õigesti teeb, rahval kena vaadata ja kuulata ta kaunist häält. tal on väga ilus mees ja ka tema jaoks peab vormis olema. Meeldiv perekond.
V
vot ei ole  /   23:29, 27. aug 2016
see naisisik kohe üldse meeldiv :((
O
oik  /   11:31, 26. aug 2016
Aju ja immuunsüsteem toimivad 100% ainult süsivesikute peal. Pole siis ime et süsivesikutevaegse dieediga inimese mõte enam normaalselt ei funktsioneeri ning haigused hakkavad paremini külge.
Paksus ei sööda ju ennast puuviljadest, riisist, kartulist vaid ikkagi rasvasest, krõpsudest, burgeritest jne.
P
polegi  /   14:31, 26. aug 2016
nii lolli kommi tükk aega lugenud, justnimelt riisist, kartulist ja suhkrust sa ennast seaks söödki- kõpsud ja maisijahust burks on ju puhas süsivesik!
H
huvitav  /   08:27, 27. aug 2016
riisist paksuks?siis peaks ju pea kogu aasia rahvas ülipaksud olema,nad ju suurt muud ei söögi,kui riisi!Kartulit võib ka süüa,põhimõtteliselt võibki kõike süüa,aga ikka mõistusega,burksid annavad vaid tühje kaloreid,ma ei saa aru,miks inimesed oma lapsi nendega söödavad.
M
mei  /   03:04, 28. aug 2016
oleneb kuidas riisi süüa, kas lusikaga kiirelt sisse, või pulkadega ja aeglaselt, nii et täiskõhutunne tekib enne kui üle on söödud., lusikaga süües lihtsalt süüakse pidevalt üle. Loeb ka söömisviis, mitte ainult toiduaine.
J
just!!!!!  /   09:58, 29. aug 2016
sööme pulkadega suppi ja kaal langeb :-)
T
tont  /   17:53, 29. aug 2016
jaa-kui hiinlased hakkaksid lusikatega sööma, saaks riis maailmast otsa!
L
Lammas  /   16:01, 26. aug 2016
TÕesti loll kommentaar.
E
et  /   18:07, 26. aug 2016
millega neid sigu siis nuumatakse? ikka kartuli ja pudruga
O
Oikile  /   23:01, 26. aug 2016
Kui Sa ei jaga teemat, ära kommenteeri. See on asjatundmatu.
P
Pole vaja...  /   11:35, 26. aug 2016
...kritiseerida siin !
Igaüks jälgib sellist dieeti,
Mis tundub talle isiklikult parim .
Ise üritan kahh juba aastaid vahelduva eduga vähemsüsikaid stiili dieeti
Järgida ja mulle on see meetod kõige tõhusam norm kaalu ja parima
Enesetunde saavutamiseks !
K
Kass-Artur  /   11:38, 26. aug 2016
Selline dieet on neerudele sisuliselt surmaotsuse kirjutamine.
R
ra  /   14:11, 26. aug 2016
too mõni tõestus selle kohta
T
Tiit  /   16:03, 26. aug 2016
Sellepärast, et tarbid rohkem valke? Selline tõesti on nõukaaegse meditsiini arusaam. Marss täiendkoolitusele! Ise veel arst omaarust!
M
mei  /   03:06, 28. aug 2016
liigne valk koormab jah neerusid, sest organism ei talleta seda rakkudesse nagu rasva. neerud suudavad päeva jooksul teat koguse valke läbi lasta (see siis maakeeli öeldes), ja liigsuse puhul tekib ka atsetoonihais kehale juurde, nu on siis seda vaja, ja nahk ja keha vananevad kiiremini.
T
tj  /   11:52, 28. aug 2016
Valkude hulk jääb selle toitumise juures suht samaks. Vahetatakse ära süsivesikute ja rasva vahekord toidus.
M
Memm  /   11:48, 26. aug 2016
Olen 3 tütre ema.Kõik tütred piitspeenikesed -ilma mingi dieedita.2 tütrel lapsed.2 ja 3.Ei mingit raseduse kaalutõusu.Ise olen ülekaaluline.Umbes 47aastaselt hakkas kaal tõusma,hakkasin dieete pidama ja järjest rohkem juurde kaalust võtsin.Nüüd olen loobunud.Olen kortsudeta ümar naine.
T
tj  /   12:00, 28. aug 2016
Dieetide häda on see, et nad sunnivad sind olema pideva näljatundega. LCHF toitumisega kaloreid ei loe ja tühja kõhu tunnet ei ole. Muidugi, loobuda tuleb siiski paljudest harjumuspäraseks saanud toitudest. Hiljem, kui soovitud kaal käes võib natuke neid ka tagasi võtta.
B
baa  /   12:56, 26. aug 2016
aimasin juba enne uudise avamist, et tegu low carb dieediga. olen selle kohta hoolega lugenud, sest paar sõbrannat jälgivad seda samuti. kaalu võib ju alla saada või normis hoida, aga tervisele see dieet pikemas perspektiivis head ei tee.
R
ra  /   14:11, 26. aug 2016
millest seda eeldad?
T
tj  /   12:08, 28. aug 2016
Julge väide, baa. Miljoneid aastaid inimkonna arengut on olnud low carb valdavaks toitumisviisiks. Alles viimase paari tuhande aasta jooksul on süsivesik meie toitumisse tulnud. Inimorganism on hästi kohanenud low carb toiduga, ainult see mootor enamus inimestel seisab ja töötab hoopis süsivesikute mootor mis tekitab tänapäeva moodsaid epideemiad näiteks diabeedi näol. Low carb toitumisega lähevad kõik verenäitajad ideaalseks, välja arvatud kolesterool mis võib tõusta. Aga vaadates viimaseid uuringuid kolesterooli kohta siis võib öelda, et muretsemiseks ei ole põhjust.
L
lugeja  /   13:30, 26. aug 2016
Parim dieet on muidugi "söö normaalselt",aga tean isegi, et see ei tarvitse toimida. Mäletan Gerlit peale teismelisust,oli korralik trulla...Imetlen.
P
Piltlikult öeldes!  /   13:55, 26. aug 2016
Tarbi vähem suhkrut , võid ja saia, siis kaal kahaneb ja püsib normis!
I
Inna  /   23:43, 26. aug 2016
Pole 20 aastat seda kõike tarbinud,aga ikka ülekaaluline. Müstika.
T
to inna  /   23:11, 27. aug 2016
tarbid rohkem kui liigud, laisk oled, vaat mis. ja eelkõige tuleks ära jätta igasugu mahlad ja limonaadid-cocacolad.
aga rusikareegel on: kes on laisk, see on ka paks. ärge hakake oma geenidest jahuma, seda on nähtud, kuidas inimesed ennast kätte võtavad ja ennäe, geenidki "vahetuvad".
M
mõtleja  /   10:20, 27. aug 2016
See juba on õige jutt, lisaks sellele kõike muud ka normi piirides. Ja ikka kõhutäiteks kurki, tomatit, sellerit ja kõike muud köögivilja. Piim ei ole jook vaid ainult toidu valmistamiseks
B
Buzek  /   14:12, 26. aug 2016
Dieeti järgitakse, kulla nuputreial.
N
naine  /   14:36, 26. aug 2016
milleks kõik need dieeditamised? Süüa tuleb niipalju,kui energiat ära kulutad,süüa tuleb kõiki toidugruppe. Isu teatud toitude järgi on seotud organismi funktsioonidega. Rase naine soovib ka kummalisi toite,kuid kui laps sündinud,ta enam neid aineid ei taha. Samuti on magusaga-stress tekitab pideva isu, magus näiliselt justkui rahustab. Kehakaal on seotud naise hormonaalse tasakaaluga .Kui tekib menopaus,siis kolesterooli tase tõuseb,ladestuvad kõhurasvad,kuid need on vajalikud. Naistes peaks olema enesekindlust rohkem .Kas jääda iseendaks ja olla trullakam,või joosta massipsühhoosiga kaasa ja piitsutada oma organismi küll imedieetide,küll sportimistega .Kelledele tahetakse välist muljet jätta? Olgem rahul oma kehadega ja jälgigem enam lihtsaid tõdesid .Ei meeldi sellised "vahtuklopitud " saledad,kel pidev keep smiling näol,pereelu hüper-super ja lapsed geeniused .Igal inimesel on eluperioode,mil meel must,peres probleeme jne Kõik pole kuld,mis hiilgab,kuigi seda püütakse ajakirjanduses kullana paista .
Nii ka Gerli puhul .Kunagi oli trullkas laulja ja siis meeldis ta inimesena enam .Ka pereelu tal ju lõhki läinud ja esimene tütar soomlase oma vist. Ei maksa võõraste sulgedega end ehtida
,Kui naised oma arukust ka samavõrra treeniks ja jälgiks kui dieete ja välist kuvandit,oleks kõik kindlasti palju õnnelikumad,rahulolevamad ja stressivabad.
T
Tead Naine...  /   15:09, 26. aug 2016
... Keskendu rohkem oma isikliu elu
Elamisele, sest igaüks toimib nagunii,
Kuidas endale parem tundub !
Ei koti keskit, kes sulle rohkem meeldib vs.millise kehaga sina rahul oled ;) .
L
Liigne rasva söömine  /   14:49, 26. aug 2016
ei ole organismile kindlasti hea. Kolesterooli tõus tekitab häireid südame ja veresoonkonna töös Rahvakeeli on tegemist veresoonte lupjumisega. Nii et kuigi kaalus kaotatakse, on taoline dieet kindlasti tervisele pikemas perspektiivis kahjulik. Ka liigne süsivesikute tarbimine pole tervisele hea aga siinkohal mõeldakse ikkagi ennekõike nisujahu tooteid (sai, pirukad, kringlid jm. küpsetised, ka kartul). Väga ebatervislikud on nt. kartulikrõpsud ja poolfabrikaadina poes müüdavad friikartulid. Kaalu annavad juurde ka igasugused maiustused, kompvekid jms.
Gerlile edu salenemisel, kuid kindlasti ei tasu unustada erinevate dieetidega kaasnevaid terviseriske.
T
Tiit  /   16:07, 26. aug 2016
Loomne rasv (Oomega 3) ei tehita kolesterooli. Oomega 6 rasv tekitab kolesterooli. Lihtne.
M
mõtleja  /   10:23, 27. aug 2016
Põhitõde!
E
ei tea  /   15:53, 26. aug 2016
Noorena ma ainult magusast elasingi ja olin kõhna. Magus võtab söögiisu ära. Noored paksukesed on pigem kaasasündinud selle hädaga, söö või ära söö.
I
Irwwwwwww  /   16:04, 26. aug 2016
KÕHN!
L
lihtsalt tähelepanek  /   16:37, 26. aug 2016
kõik, kes peavad kehakaalu väga jälgima või lausa imedieete ja muid nippe välja mõtlema, lähevad kohe paksuks kui need jälgimised ära lõpetada. Ja varem või hiljem inimene lihtsalt tüdineb. Ja kes pole loodud paksuks minema, ei need lähegi. Sünnitavad lapsed ja ka siis ei muutu midagi.
L
loodud või mitte  /   18:11, 26. aug 2016
aga tervise pärast peab ikkagi kaalu kontrolli alla hoidma
M
mh  /   23:46, 26. aug 2016
Peaks küll,aga kes jaksab kogu elu dieedil istuda.
4
40-30-30  /   17:23, 26. aug 2016
Kuldne reegel, mis kehtis aastakümneid. 40% karbe, 30% valke ja 30% rasvu. AGA. Küsimus on ju selles, MILLISEID karbe ja rasvu tarbida! Ka sepikust saab kuhjaga kaloreid, see-eest paremaid, kui saiast. Sama lugu riisi vs kartuliga. Ja rasvade osas on ju vana tõde: parem kala, kui siga. valgudieedi omapära seisnebki selles, et me suurendame selle osa teiste arvelt (kokkuvõttes peab ju olema ikkagi 100%) ja peamine väheneja on suhkur ja tühi kalor. Nisujahust tooted võib esimese asjana sinnapaika saata, järgnevad igasugu maiustused ja näksid. Limpsid-koolad saavad õigustust ainult äärmise vajaduse korral (kui tõesti muud võtta pole või energia otsas). Kes peab lugu oma figuurist, ei söö rasvast nagunii :) Samas - süsivesikud on ikkagi vajalikud keha optimaalseks funktsioneerimiseks. Mis tähendab, et tuleb neid kusagilt ju saada. Riis, teraviljatooted, mis ei ole nisust, piimasaadused (piimasuhkur!), puuviljad (glükoos!), kakao, mitte piimasoks. Jaa nii eedasi. Ideid on kuhjaga. Jälgige ennast või teisi enda ümber ja vaadake, mida inimesed iga jumala päev endale käigu pealt sisse söövad. Tegelikkus on suht ropp. Natuke ajutööd ja menüüd muutuvad kehasõbralikumaks :)) PS. Irisejatel ja burksinärijatel paluks siia komme mitte laduda, sest lolliks jääte ikkagi ise. Tänan.
T
tõlkija  /   22:24, 26. aug 2016
mis see karb veel on? kas karpi löödud süsivesik või?
T
tj  /   16:51, 28. aug 2016
Väide, et organism vajab funktsioneerimiseks süsivesikuid (sisse söödavaid) ei vasta tõele. Süsivesikud on ainetegrupp mis võib toitumisest välja jätta ja ei juhtu midagi. Samas rasvade ja valkude välja jätmine ei ole võimalik. Ja rasv ei tee paksusks. Soovitan uurida metabolismi toimimist.
V
Väga...  /   19:26, 26. aug 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
S
sa  /   10:18, 27. aug 2016
rääkisid endast, onju?
N
nõuanne  /   22:27, 26. aug 2016
Süsivesikute toidumenüüst väljajätmine on selge haiguse ilming. See on anoreksia. Väga raske diagnoos ja sellest 100%-lt ei paranetagi. Ajus on defekt.
Vanasõna:
Hommikusöök söö ise, lõunasöök jaga sõbraga, õhtusöök anna võõrale.
Selles vanasõnas on mõte sees, et kõige tähtsam on hommikusöök, oode, lõunasöök, õhtusöök on vaba voli, et söö mõõdukalt või ära üldse õhtul söö.
M
Mu  /   02:22, 27. aug 2016
Mutt is mutt. Ja mutt jääb mutiks
E
endast  /   10:20, 27. aug 2016
räägid?
E
ei vahi teise suhu!  /   06:08, 27. aug 2016
Ei saagi kõiki asju elus võtta üks ühele otse ja siis neis punkti pealt täita. Alles laulsime kiidulaule kaalujälgijatele, praegu figuurisõbrad. Nüüd põhjame järgmisi ja siis veel järgmisi. Mul kaalujälgijad läbi tehtud: ega viis korda päevas ka lihtne süüa pole ja selle lahja söömisest kõht ikka tühi. Lisaks on neist üle ühe endale sapikivid saanud, Ja kaal on ka rõõmsalt tagasi kasvanud.
See süsivesikutevaba toitumine ei olegi null variant: sööge aedvilju ja mõõdukalt marju, saate ka süsikaid. Pealegi on vana tõde, et sööge kõht täis kuni täistunde tekkimiseni, ei enam. Ja üleüldse sööge siis, kui kõht on tühi. Lihaga ei peagi liialdama: on kana ja kala ja muud mereannid. Salat tehke hea õliga (oliivi ja pähklite variandid). Mida ma söön, on minu asi, kuigi igas seltskonnas on "õpetajaid". See LCHF toidu variant võimaldab aga neid õpetajaid lollitada, sest nad ei saa aru, mida valitust suhu pannakse. Pidulaualt täidetud muna, singirullid, pasteediampsud, oliivid, juust. Ja soojast lauast jäävad lihtsalt pastad ja karul välja.
Pealegi, loobumine igasugustest jahu ja makaronitoodetest on mu seedimise korda teinud ja kõrvetised ära kaotanud.
Võtke mõistusega.
M
MK  /   23:08, 27. aug 2016
M
mei  /   03:01, 28. aug 2016
palju õnne, mõne aasta pärast näeb palju vanem välja kui tegelik vanus on
V
vilma  /   07:41, 28. aug 2016
Vanasti söödi iga päev kartulit ja sousti, tükike prae pekki ka. Polnud mingisuguseid dieete, kes oli paks, kes peen igaüks oli oma kehaga rahul. Nii nagu sa olid, nii oligi. Nüüd muud ei kuulegi,ÜLEKAAL,ÜLEKAAL. Lolli kari.
E
efektiivne  /   20:36, 28. aug 2016
Eesti keeles öelduna tõhusat.
  /   21:37, 2. sept 2016
Vabandage aga see nägu pidevalt esikaantel tüütab juba nii ära!Ma ei viitsi sed artiklid lugeda,panin kohe kommi ära, sest vastav persoon on tüütav juba.