Uudised

Gerli Padar jälgib vähetuntud, kuid vägagi efektiivset dieeti! (58)

Tervis Plussi eriväljaanne Kilo & Kalor, 26. august 2016, 09:37
 Aivar Kullamaa
Aastatepikkuse katsetamise tulemusena on laulja Gerli Padar (36) leidnud endale sobiva toitumisstiili. Gerli on tundma õppinud ka oma nõrku kohti ega välista uuesti suhkrusaatana lõksu langemist. Ent nüüd teab ta sedagi, kuidas temast jagu saada!

 Aastatepikkuste otsingute tulemusel on Gerli ise jõudnud äratundmiseni, et temale on parim low-carb-dieet ehk vähem süsivesikuid. “Trikk on väga äge, just sain sellele pihta,” rõõmustab ta. Esimest korda katsetas Gerli seda küll juba kuue aasta eest, rõhudes valkudele, nüüd aga järgib Gerli ketogeenilist dieeti (mida nimetatakse ka ketodieediks). Selle eesmärk on tarbida võimalikult vähe süsivesikuid ning süüa rohkelt rasva ja valku.

Sõna “keto” viitab kehas loodavatele ketokehadele, mis süsivesikutest saadava suhkru puudumisel rahuldavad keha energiavajadusi. Ehk kui sa süsivesikuid ei tarbi, peab keha võtma kasutusele energia, mis on talletatud rasvarakkudesse. Aga kui inimene ei söö seda dieeti järgides piisavalt rasva, siis see ei toimi.

 Ketodieet on Gerlile hea, sest see hoiab tema magusavajaduse kontrolli all ja varasemast tuttavaid isusid isegi ei teki.

Kaanelugu Gerli Padariga ilmus Tervis Plussi eriväljaandes Kilo & Kalor 2016. aasta kevadel. 

Samal teemal

20. juuni 2018, 12:15
Jälle kosunud Mama June asus peki peletamiseks ketodieedile
25. november 2017, 00:01
GERLI PADAR JA MARTIN PARMAS: „Kümme aastat tagasi, „Tantsud tähtedega” ajal, ei osanud mõeldagi, et meie laps on võistlustantsus Eesti meister ja maailma kuues.”

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee