Uudised

TEADUSLIKULT TÕESTATUD: 6 mõjuvat põhjust, miks taimetoitlasest mees on parem!  (3)

Liigume.ee, 23. juuli 2016 15:01
Foto: AFP / Scanpix
Ikka arvatakse, et salatid ja juurviljad on rohkem naistele ning lihasöömine mehelik. Mida arvab sellest teadus?

 1.    Taimetoitlasest mehel on kõrgem testosterooni tase
See on  meessuguhormoon, mis mängib võtmerolli nii munandite ja eesnäärme arenemisel kui teiseste sookarakteristikute nagu luustiku, lihasmassi ja kehakarvade kasvul. Testosteroon osaleb  valgusünteesis ja aitab nii tõsta lihasmassi, parandab libiidot ning erektsiooni, tõstab insuliinitundlikkust ning aitab seeläbi hoida keharasva kontrolli all, tugevdab luid,  suurendab kognitiivset suutlikkust ning parandab mälu, samuti mõjutab selle normaalne tase mehe meeleolu ja tujusid.

 2.    Taimetoitlasest mehed lõhnavad paremini
Poola teadlased võtsid 17 meest ning panid nad kaheks nädalaks rikkalikule loomse valgu dieedile ning lasid naistel nende lõhna hinnata. Peale seda pandi need samad mehed aga kaheks nädalaks vegantoidule. Peale sellist dieeti hindasid naised meeste loomulikku lõhna palju kõrgemate punktidega.

 3.    Taimetoitlasest meeste hulgas on rohkem ideaalkaalulisi kui segatoiduliste hulgas.
Ideaalkaalus mees on muutumas üha rohkem ja rohkem harulduseks, kuid seda mitte taimetoitlaste hulgas. Enamus veganeid näevad suurepärased välja ega ole ülekilodega kimpus.  Heaks näiteks on siinkohal Mike Tyson, Brad Pitt, Jared Leto, kes on veganid.

 4.    Taimetoitlasest mees oskab süüa teha!
Kuigi tavaliselt piirdub meeste söögitegemine ühe korraliku liha grillimisega, siis vegan mees suudab kokku vaaritada väga erinevaid, maitsvaid ja tervislikke sööke.

 5.    Taimetoitlasest mees on mõistev!
Paljud veganid otsustavad lihast loobuda just seepärast, et ei suuda leppida loomade tapmisega. See näitab aga, et tegemist on kaastundlike ja mõistvate meestega.

6.    Taimetoitlasest mehed elavad kauem!
See on puhas statistika. Uuringud näitavad, et veganid elavad 7-8 kauem kui lihasööjad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee