Uudised

MIDA SÖÖVAD TOITUMISNÕUSTAJAD? Erik Orgu avaldab oma pisipatud ja lemmiktoidud! (9)

Dagmar Reinolt, 20. juuli 2016, 08:57
Toitumisnõustaja tundub meile tervislikkuse etalonina – õiged söögiajad ja toiduainete valikud. Ei ühtegi eksimust! Aga mida nad tegelikult söövad ja mida iial suhu ei pistaks ning mis kõige huvitavam – kas ka nemad patustavad? Küsime seda kõike tuntud Eesti toitumisnõustajatelt.

 Erik Orgu: tervislik päev ei saa lõppeda tervisliku õhtusöögita!
Erik Orgu on juba kümme aastat tegutsenud rahvusvahelisel tasemel toitumisspetsialisti ja treenerina. Aastatepikkune kogemus on talle kinnitanud, et söödav toit võib olla meie kõigi parim sõber ja abiline või suurim vaenlane.

Mitu korda päevas sööd?
Söön neli korda päevas, kolm toidukorda on tahke toit ja neljas on toidulisand, valgupulber. Kõige tähtsam on, et toit oleks naturaalne ja värske, selline toitumine annab mulle hea enesetunde. Jälgin ka seda, et viimane toidukord oleks kindlasti tervislik, sest tervisliku päeva ei saa lõpetada tervisliku õhtusöögita – kaalualandajad, kes on kimpus õhtuste näksimistega, teavad, millest ma räägin.

Milliseid toiduaineid kõige enam tarvitad?
Mu toiduvalik on tasakaalus, ei tarbi midagi teadlikult rohkem. Kasutan ka ise oma toitumisprogrammi – see teeb mu toitumise mitmekesiseks ja huvitavaks.

Kui oluline on sulle liikumine?
Toitumine ja treening on omavahel kõvasti seotud, sest need toetavad teineteist. Kui anda järele ühes, siis kaasnevad automaatselt järeleandmised või halvemad tulemused teises.

 Millist rolli mängivad ürdid ja maitseained sinu toidus?
Maitseained on toiduvalmistamise juures hädavajalikud, sest nende abil saab ühele toiduainele anda mitmeid maitseid – ei teki tüdimust! Lemmikuteks kipuvad mul olema tugevamad maitsed, nt küüslauk ja Cayenne’i pipar.

Kas ostad oma toidukraami pigem tavamarketist, turult või ökopoest?
Pea poole oma toidust ostan turult, eriti praegu, kui on saadaval palju hooajalist kodumaist toitu. Kuna söön suhteliselt palju, siis tuleb turul käimine odavam ka. Muretsen toitu ka hulgiladudest, kuhu tavaklient võib-olla ei satu, sealt saab aeg-ajalt päris huvitavat välismaist liha.

Kui palju sa uurid toiduainete etikette?
Ma ise väga ei loe, sest mu toitumisprogrammi ostunimekiri teeb selle töö minu eest ära. Nii on väga mugav ja ma olen mugav inimene.

Kas armastad ise kodus süüa teha?
Suurema osa ajast teen kodus süüa mina. Naudin seda protsessi ning kõige rohkem meeldib mulle tulemus.

Sinu pisipatud?
Patte esineb mul väga harva, kuna igasugune tehistoit on võõra maitsega ja tõesti ei taha seda süüa. Kui rääkida patustamisest, siis korra nädalas söön väga suure koguse toitu, aga kuna teen seda teadlikult, siis ei saa seda vist patuks nimetada. Magusast eelistan üha enam oma naise valmistatud desserte. Ta kasutab ebatraditsioonilisi võtteid ja koostisosi, see pakub mulle maitseelamusi. Üks asi, millele ma kunagi ei ütle ei, on kvaliteetsed kuivatatud datlid.

Mida sa iialgi oma söögilaual näha ei taha?
Ma ei söö kunagi sardelle, viinereid ja nendetaolisi tooteid, kuna see maitse hakkab konkreetselt vastu ning teadmine, millega on tegu, ei luba mul seda “laadset” toodet suhu panna! Alkoholi ka ei tarbi, sest see rikub mu und ja alati on järgmisel päeval olnud halb enesetunne.

9 KOMMENTAARI

k
keerukuju 28. juuli 2016, 16:26
küll ikka keerutab! Ju peab end nii suureks ässaks, et iga konkreetse söögi või soovituse eest peab talle maksma. Mees või asi... neelab valgupulbrit. Ja mis erilist liha ta hulgilaost ostab? Kas tal on elukaaslane? Lapsi on? Ainus järkusuutlik "asi" on laps, siis pole ka aega eneseimetluseks.
a
Aga... 20. juuli 2016, 17:45
...mulle meeldib see artikkel. Rohkem polegi ju vaja teada.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee