Programmid | Sinu treener

Golf algajale 

Liigume.ee, 8. juuli 2015, 12:03
Golf sobib erinevas vanuses inimestele, see on spordiala kus ei ole vaja olla pikk, kiire ja tugev, et olla edukas. Selles mängus on tähtis kannatlikkus, püsivus ja keskendumisvõime.

Tegemist on tervisliku spordialaga, kus on vaja looduses jalutada kuni 10km, see annab piisava koormuse, et enda kehakaalu langetada või lihtsalt lihased toonuses hoida ja perega koos mõnusalt aega veeta. Noortele on golf eriti kasulik, sest mäng arendab koordinatsiooni, viisakust, sõbralikkust ja mis kõige tähtsam ausust, need omadused tulevad elus kindlasti kasuks ja hobi terveks eluks.

Golfikeskusest võib leida häid sõpru või hea äripartneri. Ka võistlushimulisemad inimesed saavad golfis oma annuse kätte, sest golf on maailmas üks populaarsemaid alasid ja mängijaid igal tasemel on palju ning punktimäng lubab omavahel võistelda erineva tasemega mängijatel.

Kokkuvõttes golf sobib kõigile, kellele see mäng huvi pakub, piiranguid põhimõtteliselt ei ole, on vaja ainult pealehakkamist.

Soovitusi alustajale

Golfiga alustades ei ole mõtet osta kohe kõige uuemaid golfikeppe mis müügil on. Mõistlik on soetada varustus, mis sobib teie mängutasemega ning alustajatele mõeldud varustused on soodsamad kui tipp-mudelid. Kasutades golfikeppe, mis sobivad teie mängutasemega muudate te golfiliigutuse ehk "swing'i" enda jaoks lihtsamaks.

Golfimängijale on küll lubatud korraga kaasas kanda 14 golfikeppi, kuid mänguga alustades ei ole tegelikult vahet, kas mängite 6 või 14 kepiga. Alustajatel on isegi lihtsam, kui neil on vähem golfikeppe, see soodustab samuti varustuseostu. Soovituslikud kepid alustamiseks on näiteks: putter, pitch (P), raud 8, raud 6 ning 17-24 kraadine puukepp. Oskuste paranemisel võite Te lisada oma varustusse uusi golfikeppe. Lähimänguks näiteks mõni wedge ning avalöögiks driver. Kui tekib küsimusi, võite alati nõu küsida professionaalidelt ning golfipoodidest!

Lihtsam on alustada lühemate löökide õppimist. Neid on alustades lihtsam teha ning need annavad Teile golfikepi tunnetust, mis samuti parandab Teie pikka lööki. Lähilöökide harjutamine on väga oluline, sest mida paremaks Te saate, seda rohkem oleneb Teie edu just lähilöökidest.

Golf on oskusmäng, seega on mõistlikum golfiga alustades veeta rohkem aega harjutusväljakul, et põhilöögid kindlamaks ning stabiilsemaks saada. Nii on teil endal meeldivam rajal mängida, kui pall juba lendama hakkab!

Olge kannatlikud! Kõik golfimängijad on olnud kunagi algajad. Pole põhjust pettuda, kui alguses löögid ei õnnestu. Juba paari harjutuskorra järel märkad arengut ja mäng muutub kord-korralt aina enam nauditavaks.

Soovituslik on võtta tunde professionaalsetelt golfiõpetajatelt. Nad oskavad Teie mängu ning liigutust parandada ning aidata Teil oma mängus uus tase saavutada. Ettevõte Eesti Golfikool spetsialiseerub just golfi õpetamisele. Tunde võivad võtta kõik mängijad olenemata tasemest.

Autor: Eesti Golfi Liit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee