Uudised

Pühapäeval peetakse esimene Viivikonna elamusjooks 

Liigume.ee, 10. aprill 2016, 21:00
 
Eeloleval pühapäeval, 17. aprillil toimuv Viivikonna elamusjooks on Ida-Virumaa heade jooksude sarja avaetapiks. Viivikonna elamusjooks viib osalejad mahajäetud, samas ka mõnede poolt taasleitud kaevandusasulasse. Sillamäe külje all asuv, kuid Kohtla-Järve linnaosaks olev alevik on kuulsust kogunud ka kummituslinnana, kus on vändatud filme ja kus tehtud Kerli laulu Army of Love videot on Youtubes vaadatud üle 5 miljoni korra. Viiimatimainitud videos mitmeid kordi nähtava koolihoone eest läheb läbi Viivikonna elamusjooksude kõikide võistlusmaade finišisirge.

Ida-Virumaa heade jooksude sarja etappide põhidistantsiks on 10 kilomeetrit, kus paremus selgub ka viie etapi (lisaks Viivikonna elamusjooksule kuuluvad sarja ümber Kuremäe kloostri jooks, Alajõe rääbisejooks, Kiikla karujooks ja Kohtla-Nõmme rahvajooks) ehk 50 kilomeetri kokkuvõttes.

Jooksu stardid annab Eesti meistrivõistlusteltki medaleid noppinud, Viivikonnast pärit Julia Bulina, kes trauma tõttu kahjuks ise seekord võistelda ei saa.

Jooksusõpradel tasub Ida-Virumaale tulla juba päev varem, sest laupäeval korraldab Kaitseliidu Alutaguse malev Pannjärvel kindralijooksu, mida kindral Tõnissoni auks korraldatakse aprillikuus juba aastast 2005. Seal on põhijooksuna kavas militaarjooks, kus osalejad jooksevad nö täisvarustuses. Rahvajooksjatele on esmakordselt kavas maastikul joostav poolmaraton ja lisaks saab kaasa lüüa ka 7,5 kilomeetri distantsil. Lisaks on kavas lastele 2 km jooks ja ajavõtuta minijooks kõige väiksematele.  

Mõlema jooksu registreerimise ja lisainfo lingid leiab Ida-Virumaa spordiliidu kodulehelt www.sportiv.ee

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee