Reedel sai Kalevi staadionil kaasa elada sportlikule vaatemängule, kui EOK Spordinädala raames panid end kehaliste võimete kontrolltestis ehk NATO testis üheskoos proovile nii sportlased kui Eesti tippjuhid.

Foto: Karli Saul/EOK
Toimetas Silja Paavle 1. oktoober 2022 00:01

Reedel sai Kalevi staadionil kaasa elada sportlikule vaatemängule, kui EOK Spordinädala raames panid end kehaliste võimete kontrolltestis ehk NATO testis üheskoos proovile Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem, kaitseminister Hanno Pevkur, Spordinädala patroon Saskia Alusalu, maadleja Helary Mägisalu, endine suusahüppaja Kaarel Nurmsalu ja arvukalt Eesti tippjuhte

Et kaitseväelased oleks heas vormis rahu- ja sõjaaja ülesannete täitmiseks, arendatakse nende kehalisi võimeid ja propageeritakse liikumisharrastust. Hindamiseks kasutatakse kehaliste võimete kontrolltesti. Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda minimaalselt 180 punkti. Punktide arvutamisel võetakse arvesse ka sugu ja vanust.  

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99