Tulemuste mõõtmiseks tuleb puudutada seadme küljel olevat elektroodi 30 sekundi jooksul, et näha seejärel reaalaja tulemusi otse kella ekraanilt.

Foto: Silja Paavle
Silja Paavle 23. september 2022 09:52

Viimaks sai Huawei oma kõige uuematele nutikellamudelitele Euroopas CE-sertifikaadi, mis võimaldab kasutajatel jälgida oma vererõhku ning teha oma südamest meditsiinilise kvaliteediga elektrokardiogrammi, et jälgida randmelt südamerütmi ja tegeleda ennetavalt võimalike terviseriskidega.

Südametöö tegevuse uus monitoorimise võimalus tekib nutikella mudelitele Huawei Watch GT 3 Pro ja Huawei Watch D kokku 33-s Euroopa riigis. „EKG-anduri eesmärk nutikellas on aidata kasutajatel oma tervisest rohkem teadlik olla ning jäädvustada kasutaja siinusrütmi ja kodade virvendusarütmia reaalaja analüüsi abil,“ selgitas tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina lisades, et paljude terviseprobleemide korral võib just elektrikardiogramm ja selle tulemuste muutuste jälgimine aidata kasutajal tuvastada ebaregulaarset südamerütmi.

„Tulemuste mõõtmiseks tuleb puudutada seadme küljel olevat elektroodi 30 sekundi jooksul, et näha seejärel reaalaja tulemusi otse kella ekraanilt,“ selgitas Mishina Huawei Watch GT 3 Pro mudeli näitel. „Lisaks võimaldavad nutikella sisse ehitatud PPG-andurid kontrollida arterioskleroosi ehk veresoonte seisundit ja lubjastumise taset,“ kirjeldas Mishina. Ta lisas, et saadud tulemuste põhjal saab võtta arvesse rakenduses jagatavaid nõuandeid südame-veresoonkonna tervise parandamise võimaluste kohta ning pöörduda probleemsete näitajate korral arsti poole.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon