Tänavasportlane Erik Naissaar

Foto: Oskari Ranta
Silja Paavle 24. mai 2022 17:54

Juba seitsmendat aastat on Pärnus toimumas üks Euroopa tänavaspordi suursündmusi „Kevad Battles“, mille korraldaja ja tänavasportlase Erik Naissaare sõnul annab see võimaluse võistlejaile luua sõprussuhteid konkurentidega.

Juba seitsmendat aastat Pärnus toimuv võistlus on maailmas igati hinnatud, sinna lendab atleete paljude teiste riikide kõrval kohale nii Iisraelist, Ungarist, Leedust, Lätist, Tšehhist, kui Soomest.

Naissaar räägib, et oli 2016. aastal oma kodulinn Pärnusse parajasti rajamas kevadeks esimest võistlusmõõtmetes välijõusaali ning siis tekkiski idee hakata Pärnus korraldama tänavaspordivõistluseid. Üks põhiliseks pidepunktiks sai, et võistlused oleksid ausad ning neil oleks oma atmosfäär, et see ei oleks pelgalt võistlejaile medali pihku surumise ning sotsiaalmeediasse postitavate piltide tegemise koht. Ta jagas ideed linnavalitsusega, sai rahastuse ning Tallinnast saabus bussitäis sportlasi koos kohtunikega.

Sellise võistluse suurim pluss on Naissaare sõnul see, et seal tekivad sõprussuhted teiste tippsportlastega. See on eriti suur pluss noortele sportlastele. Tema ise võitis juurde kontakte kõikjalt maailmast ning nüüdseks ongi 99% sportlastest on kohale lendamas välismaalt.

„Meie sündmust külastab suur hulk selliseid tänavaspordi fanatte, kellest me üldjuhul kuskil ei kuule. Nad leiavad siit mõttekaaslaseid, kellega koos tegutsedes tekivad kommuunid ning kindlasti innustab nende tegevus liikuma ka lihtsalt neist välijõusaalides möödujaid,“ on tal hea meel.