21. Mulgi rattamaraton

Foto: Adam Illingworth
Toimetas Silja Paavle 28. aprill 2022 10:27

Bosch Eesti Maastikurattasarja avastart antakse 7. mail Viljandis, kokku on sarjas sellel hooajal 7 erinevat etappi.

Igal etapil on kavas ca 50km pikkune põhisõit, ca 20km pikkune poolmaraton ja ilma ajavõtuta lastesõidud. Lisaks on kahel etapil kavas ka nõudlikum ja pikem XXL-sõit.

„Hetkel kulgeb kõik plaanipäraselt ning oleme optimistlikud, et nii ka jääb,” rõõmustas sarja peakorraldaja Enno Eilo. Tänasest saab sarjale registreerida vaid etapikaupa. Esimesele etapile on registreerunud 670 osalejat ja 60 sarjas osalevat tiimi.

„Sarja algusaegadest peale olnud eesmärgiks huvitavate ja vaheldusrikaste etappidega maastikurattasarja korraldamine, mille radadel kohtuvad nii harrastajad kui ka tipud. Kuna igal sarja etapil on alati nii täispikk kui ka nö poolik distants, saab igaüks endale raja pikkuse valida vastavalt võimetele,“ julgustas Eilo kõiki huvilisi osa võtma.

„Lisaks on tegu nö kogupere üritusega, kuna igal etapil toimuvatel lastesõitudel osaleb 100-200 last. Lapsed saavad auhinnaks medali, diplomi ja maiustusi, seega motivatsiooni peaks jaguma,” muigas Eilo.

Huvitavad ja vahelduvad rajad

Peakorraldaja sõnul püütakse osalejatele mõeldes põhidistantsidel igal aastal radu natukene uuendada või muuta ülesehitust, et kõigile midagi uut pakkuda. Näiteks toimub juba järgmise nädala laupäeval esmakordselt Mulgi rattamaratoni raames XXL-sõit, millel on kasutuses viimati 2014. aastal kasutatud rajalõigud Holstre-Nõmmel.

Mõne etapi rajad on nõudlikumad, mõned jälle nö igaühele jõukohasemad. Kokkuvõtvalt keskendume sellele, et rajad oleksid huvitavad ja vahelduvad ning kulgeks valdavalt maastikel, mitte kruusateedel,” sõnas sarja peakorraldaja Enno Eilo.

2022. aasta Bosch Eesti Maastikurattasarja maratonide ajakava:


7. mai (laupäev) 22. Mulgi Rattamaraton
21. mai (laupäev) 24. Rõuge Rattamaraton
11. juuni (laupäev) 8. Alutaguse Rattamaraton
10. juuli (pühapäev) 20. Rakvere Rattamaraton
31. juuli (pühapäev) Škoda Laagri 22. Rakke Rattamaraton
20. august (laupäev) Kose 7 Järve Rattamaraton
3. september (laupäev) 25. Tallinna Rattamaraton