Et kellas kasutatakse asukoha määramiseks viit peamist satelliitsüsteemi, salvestab see jooksutrajektoori täpselt nii staadionil kui mägedes.

Foto: Erakogu
Silja Paavle 1. august 2022 19:45

Aktiivse välihooaja alguses on Huaweil jooksusõpradele hea uudis: turule jõudis esimene professionaalne jooksukell, mis on suunatud just jooksmist hindavatele spordifännidele oma füüsiliste saavutuste ning tervisliku seisundi jälgimiseks ja arendamiseks.

Kui Huawei poolt varasemalt turule tutvustatud GT-seeria nutikellad on olnud suunatud pigem laiemale sihtgrupile, siis uus kellamudel on mõeldud eelkõige spordiga tegelevatele ja aktiivse elustiiliga kasutajatele. „Uus Runner nutikell ühendab endas tunnustatud GT-kellaseeria tugevaimad küljed ja pakub uudseid funktsioone just jooksmist harrastavale kasutajale nii alg-kui edasijõudnu tasemel,“ märkis tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina. Samuti on uus mudel ühilduv ka teiste kaubamärkide seadmetega, nagu näiteks teiste seas ka rinnale kinnitatav pulsivöö.

Nutikella on võimsamaks arendatud just monitoorimissüsteemide poolest. „Jooksjale on esmatähtis oma asukoha positsioneerimise ning jooksutrajektoori salvestamise täpsus - olenemata sellest, kas liigutakse maastikul ja mägedes või staadioni mitmerajalisel jooksuringil. Seetõttu kasutataksegi kellas asukoha määramiseks viit peamist satelliitsüsteemi,“ selgitas Mishina. Tema sõnul on satellitsüsteemide signaale vastuvõtvad antennid paigaldatud uue mudeli korpuse allosa asemel hoopis selle äärtesse, et tagada info täpsem vastuvõtmine.

Professionaalne jooksukell Watch GT Runner.

Foto: Erakogu


Et professionaalsed jooksjad jälgivad oma treeningute ajal pulssi, on ka Runner kella puhul viidud südamerütmi jälgimine uuele tasemele TruSeenTM 5.0+ tehnoloogia abil, vältimaks pulsilugemises ebatäpsusi higi, temperatuuri või käeraputuste tõttu.

„Intervalltreeningute harrastajate jaoks on aga rõõmustavaks uudiseks just Runner jooksukella täiendatud pulsianduri moodul, mis pakub usaldusväärset pulsilugemist ka kiire ja aeglase pulsi vaheldumise korral,“ märkis Mishina ja lisas, et suuremad avad kella rihmas lasevad käele õhku paremini ligi, hoiavad seadet tihedamini käe peal ning pakuvad seeläbi täpsemaid andmeid.

Jooksmisega igapäevaselt tegelevate inimeste jaoks on Runner nutikellal veel teisigi funktsioone. „Kui näiteks jooksuvõistluseks valmistumise treeningplaani leidmine on tänapäeval personaaltreenerit omamata interneti abil üsna lihtsaks tehtud, siis tihti ei arvesta sellised kavad jooksja eripärasid ega tegelikku füüsilist progressi kava täitmisel. Runneri nutikella virtuaalne treener võtab aga treeningplaani koostades arvesse nii kasutaja tervisenäitajaid kui ka keha tagasisidet treeningute ajal,“ selgitas Mishina. Nii aitab kella soovitatud treeningkava vältida ülekoormusest tingitud vigastuste tekkimist ja motiveerida jooksjat kasutama ära kogu oma potentsiaali, et maksimeerida tulemusi.

Jooksjatele mõeldes arendatud nutikell pole kasutamiseks ainult treeningute ajal, vaid peab tehnoloogiaeksperdi sõnul vastavalt kasutusintensiivsusele vastu ka spordisõbra muudes tegemistes kuni kahe nädala jooksul. „Nii sobib kella kanda ka väljaspool treeningaega, näiteks kontoritööl või magades une monitoorimiseks. Sealjuures saab puhkeajal kasutada kella tavafunktsioone ehk helistada, sõnumeid saata, teateid lugeda või muusikat kuulata,“ loetleb Mishina.

Igapäevaselt muudab Runner kella kandmise mugavaks 38,5-grammine sulgkerge kaal, nahasõbralik antibakteriaalne rihm ja keraamiline tagakorpus, mis hoiavad kella pikaajalise kasutamise korral ära allergia või punetuse tekkimise.