Tai poksi treener Astrid Johanna Grents käis hiljaaegu oma spordiala tutvustamas ka Star FM toimetuses.

Foto: GoodNews
Toimetas Silja Paavle 6. jaanuar 2022 09:19

„Tai poksis tugeva põhjata edasi ei liigu,“ sõnab Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja meister tai poksis Astrid Johanna Grents, kes oli koolis hea pikamaajooksus.

Treenerina usub Astrid, et inimesed on erinevad ja vajavad erinevat lähenemist, seega ta toitumisplaane ei koosta ja jõusaali ei määra, vaid suunab õpilasi tegema tervislikumaid valikuid toitumises.

Trenni juures, eriti tai poksis, on kõige olulisem baastehnikaid korrata. Astridi sõnul ei ole kõik trennid alati samasugused, seega üksluiseks see ei muutu. „Igal trennil on oma ülesanne. Mõni päev keskendume tehnikale, teisel töötame rohkem poksikoti või lapadega, kolmandal annan treenijatele vabad käed ning nad saavad end sparringus proovile panna,“ räägib ta.

Kui huvitud tai poksist, soovitab Astrid meeles pidada järgmist:

• Tugeva põhjata edasi ei liigu.

• Kui leiad omale sobiva spordiala, siis kõik muu tuleb loomulikult.

• Vaimu on sama tähtis treenida kui keha.

Viimase punkti mõistmiseks soovitab Astrid lugeda Jay Shetty praktilistest nõuannetest tulvil raamatut „Mõtle nagu munk“. „See räägib munkade filosoofiast ja sellest, kuidas inimesed saavad nende põhimõtteid igapäevaelus oma vaimu treenimiseks kasutada,“ selgitab ta. Nende järgimine aitab ületada takistused, mis segavad meid jõudmast rahu ja eesmärgini.