Sinu spordiala | Sinu treener

Treener Villu Nurmoja: piirangud on rasked nii klubidele kui treenijatele 

Toimetas Silja Paavle, 27. oktoober 2021 05:37

Treener Villu Nurmoja koos oma sportlastega.

Foto: Erakogu

„Piirangute ajal lõpetas kolmandik treenijates trenni tegemise. Seda ka edasijõudnute hulgas, kellest suur osa olnuks ka tulevasteks võistlusteks valmis,“ kahjatseb klubi Tugev Tahe treener Villu Nurmoja, et piirangute aeg on olnud raske. Kuid seda suurema innuga oodatakse laupäeval toimuvat võistlust Eesti Muay Thai Liiga.

Nurmoja tunnistab, et piirangud on olnud rasked sportlastele, kuid ka spordiklubidele mõjunud laastavalt. „Just oled saanud uue harrastajate grupi liikvele, kui juba on uus piirang. Kui koolis on klassis keegi haige, ei tohi laps käia ka huvialaringis. Grupi kooshoidmine on seega raskendatud ja treeningute läbiviimine keeruline, kuna mahajääjaid tuleb järele aidata, aga ülejäänutele, kes on saanud regulaarselt trennis osaleda, on see igav ja treenerile tähendab see topeltkoormust. Ka motiveerida inimesi regulaarselt treeningutel osalema, kui piirangud muutuvad ja võistlusi ei korraldata, on keeruline,“ räägib ta ja lisab, et eks piirangutega kaasnevad paratamatult finantsilised raskused klubidele, mistap jäävad paljud tegevused tegemata.

Kaks õpilast võistlusel

Kuid Eesti Muay Thai Liiga toimub kõigest hoolimata. Seal osaleb kindlasti kaks Nurmoja õpilast ning kui hästi läheb, siis kolmaski. Osalemas on kindlasti 19-aastane Rain Remmelgas, kaaluga 82 kg ja 20-aastane Ivar Jukka, kaaluga 94 kg. Kuna nii kaua ei ole võisteldud, selgub Nurmoja sõnul alles ringis, milline on nende tase. Küll aga treenitakse enne võistlusi vastupidavust, tehakse rohkem sparringuid ning kui vastupidavus peab, on ka ringis pea selge ja vaim tugev.

Nurmoja sõnab, et harrastussportlasel on aeg ringi astuda, kui ta näitab klubisiseselt sparringul välja võitlusvaimu ja on ka tehniliselt enam-vähem. „Ülejäänu, mis on hästi ja mis vajab parandamist, selgub hiljem,“ sõnab ta.