Foto: Kuvatõmmis
Toimetas Silja Paavle 1. oktoober 2021 09:41

Tartus valmis vabaajaväljakute kaardirakendus, kust leiab kõik linnas asuvad avalikult kasutatavad mängu-, spordi- ja kooliõue väljakud ning koerte jalutusväljakud.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on Tartu eesmärk olla liikuma kutsuv linn. „ Soovime, et nii tartlased kui ka linna külalised leiaksid endale siin meelepäraseid liikumisvõimalusi. Arvestame ka sellega, et inimeste soovid, vajadused ja võimed on erinevad – uues rakenduses on leitavad kõik Tartus pakutavad võimalused õues aktiivselt vaba aega veeta,“ ütles Lees.

Tartu linnas asub ligi sada erinevat väljakut, kus on võimalik sportida, veeta aega laste ja peredega või treenida koeri. Valminud kaardirakenduses on iga väljaku puhul loetletud seal asuvad mängu- või spordivahendid ning iga väljakut illustreerib interaktiivne 360° foto. Samuti saab seal tutvuda ka mitmete spordivahendite treeningvideotega, mis julgustavad inimesi välitreeningvahendeid kasutama.

Foto: Kuvatõmmis

Lisaks on kaardirakenduse kaudu võimalik edastada ka konkreetset väljakut puudutavaid heakorraprobleemide teateid ning saata ettepanekuid väljaku täiendamise või arendamise kohta.

Vabaajaväljakute kaardirakenduse leiab siit.