Lastejooks 2020. aasta sügisel Tartus, Tähtveres.

Foto: Adam Illingworth
Toimetas Silja Paavle 30. september 2021 20:00

Tartu Linnamaratoni lastejooksude stardid antakse 2. oktoobril maratoni ja poolmaratoni startide vahel. Lapsed jooksevad linnamaratoni juubeliaastal Tartu kesklinnas.

Lasteürituste projektijuht Oliver Kivimäe on rõõmus, et sel aastal on lastejooksud tagasi maratonimelu keskel. Eelmisel aastal viidi Linnamaratoni lastejooksud piirangute tõttu erandlikult Tähtverre, jooksumaratonist eemale. „Tänavu on õnneks võimalik lastejookse korraldada Tartu kesklinnas, nagu need algusest peale olnud on. Lapsed alustavad jooksu Vabaduse puiesteelt ja finišeerivad Raekoja platsi punasel vaibal nagu 42, 21 ja 10 km jooksjad," selgitab Kivimäe. Finišis ootab kõiki lapsi medal ja auhinnad koostööpartneritelt.

Kõige väiksemad jooksusõbrad saavad vastavalt vanusele läbida 450 m või 900 m. Korraldajate tungiv soovitus on eelregistreerida laps internetis.

„Palume kõigil, kes üritusele tulemas on, teha kindlasti eelregistreerimine internetis selleks, et stardihommikul tekkivat järjekorda vähendada,“ nendib Kivimäe. Registreerimistasu on 3 eurot ning veebiregistreerimine on avatud 30. septembri südaööni.

Stardinumbrid on võimalik kätte saada reedel, 1. oktoobril, alates kell 12 Linnamaratoni võistluskeskusest Raekoja platsil (kontrollitakse Covid tõendit) ja laupäeval, 2. oktoobril, alates kell 9 lastejooksude stardipaigast, Vabaduse puiesteel.

Reedel ja laupäeval on võimalik ka kohapeal registreerida. Täpsem informatsioon leitav siit.

18-aastane või vanem lapse saatja, kes soovib koos lapsega rajale minna, peab stardikoridori pääsemiseks esitama tõendi nakkusohutusest. Lapsed nakkusohutust tõendama ei pea.

Nakkusohutuse tõendamiseks on kolm varianti: ürituse toimumise päeval kehtivad vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendid. Vajadusel saab ka 2. oktoobril teha tasulise kiirtesti Magistri tänava nurgal asuvas testimispunktis. Testi hind on 8 eurot, tasuda saab sularahas või pangakaardiga.

Põhijooksudele alternatiiviks toimub ka virtuaaljooks. Kaugosalusega jooksul saab osaleda 10. oktoobrini. Kõikidele virtuaalüritusel osalejatele saadetakse medal posti teel koju ja soovi korral saab kodulehelt alla laadida ka stardinumbri ning diplomi.

Lisainfot Tartu Linnamaratoni lastejooksude kohta leiab siit.