Teleajakirjanik Reet Linna ja Taltechi rektor Tiit Land võtsid epee kätte ning proovisid vehklemist.

Foto: KARLI SAUL
Toimetas Silja Paavle 28. september 2021 10:49

Liikumine annab energiasüsti! Selle tõestamiseks proovivad 23. septembrist 30. septembrini toimuva Spordinädala patroonid erinevaid liikumisviise. Teleajakirjanik Reet Linna ja Taltechi rektor Tiit Land võtsid epee kätte ning proovisid olümpiavõitja Irina Embrichi käe all vehklemist.

„Olümpiavõitja on väga hea õpetaja. Esimesed liigutused on kiiresti õpitud, eks vaatame, kuidas läheb,“ kiitis Land. „See pole just hirmus keeruline, ent ma ei kontsentreeru hästi, ikka tuleb vale samm sisse. Jalad on ka natuke lühikesed selle spordiala jaoks,“ muigas Linna.

Embrich tegi Spordinädala patroonidele selgeks epeevehklemise põhitõed ning lõpuks said Linna ja Land omavahel ka vehelda. Võitis Land 3:2.

Land tunnistas, et Tokyo olümpiamängude ajal sai epeenaiskonnale kaasa elatud ning nii mõndagi vehklemise kohta õpitud. „Ma ei ole relva küll käes hoidnud, aga olümpiamängude ajal olin naelutatud teleka äärde küll. Kui finaal toimus, oli see ikka meeletu emotsioon!“ sõnas Land. „Ega see vehklemine kerge ei ole. Siin on kohutavalt palav, vehklemismask on raske ning hingamisruumi on hästi vähe. Teiseks peab olema väga kiire reaktsioon. Meie kullatüdrud on kangelased!“ kiitis Linna.

Teleajakirjanik Reet Linna ja Taltechi rektor Tiit Land võtsid epee kätte ning proovisid vehklemist.

Foto: EOK

Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Spordinädalal on registreeritud üle 1100 ürituse, oma sündmust saab lisada aadressil www.spordinadal.ee. 29. septembril kell 18 antakse Kadrioru pargis start Spordinädala jooksule, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus terve septembrikuu võimalus osa võtta Spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida siin.