Roman Fosti Tokyo olümpiamängudel 2021. aastal.

Foto: Karli Saul
Toimetas Silja Paavle 27. september 2021 23:26

Tahaksid end liigutada, aga ei tea, kuhu minna? Tule veeda üks sportlik õhtupoolik kolmapäeval, 29. septembril Kadrioru pargis Spordinädala jooksul. Rajal teeb tempot olümpiamaratoonar Roman Fosti ning ergutuspatsu annavad Spordinädala patroonid.

Spordinädala patrooni, muusik Artjom Savitski sõnul tasub Spordinädala jooksul osaleda just seetõttu, et liikumine on mõnus. „Ära jää diivanile istuma. Mina olen jooksul igatahes kohal, tule sina ka!“ teatas Savitski.

Temaga nõustub EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi. „Spordinädala jooksul toimub palju erinevaid üritusi, kuid Spordinädala jooks on võib-olla liikumisega alustamiseks isegi kõige mõnusam – haara kaasa pereliikmed, sõbrad või kolleegid ning naudime sügisõhtut üheskoos!“ kutsus Lusmägi.

Spordinädala jooksule antakse start kolmapäeva õhtul kell 18, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Spordinädala jooks toimub 19. hooaega tähistava liikumisharrastuse sarja „Tradehouse tervisejooks ja –kõnd“ viimase, 21. etapi raames. Sarjas osalejatele on BeActive Runil osalemine tasuta. Jooksule saab ennast kirja panna SIIT.

Spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.  Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.