Heategevuslik teatejooks Kohtla-Järvel.

Foto: Karli Saul
Toimetas Silja Paavle 23. september 2021 20:42

Täna anti heategevusliku teatejooksuga start Spordinädalale, jooks tõi üle Eesti 28 linnas koolinoored parkidesse, staadionitele ja linnakeskustesse. Vaata juuresolevast galeriist, kuidas avati Spordinädalat Kohtla-Järvel.

Täna, 23. septembril anti start Spordinädala avasündmusele, 16. heategevuslikule teatejooksule, mis tõi üle Eesti 28 linnas ja asulas koolinoored parkidesse, staadionitele ja linnakeskustesse. 

23.-30. septembrini toimuva Spordinädala eesmärk on läbi liikumise ja spordi pakkuda võimalikult paljudele Eesti noortele ja täiskasvanutele positiivseid elamusi ning innustada neid liikumisharrastustega regulaarselt tegelema. Kultuuriminister Anneli Oti sõnul on Spordinädal Eestimaa koolides, kollektiivides ja spordiklubides väga oodatud sündmus. „Spordinädal on positiivne algatus, mis aitab muuta ühiskonna hoiakuid ning näidata, missugune väärtus on liikumisel ja tervislikel eluviisidel,“ ütles Ott.

Spordinädala patroon Artjom Savitski toonitas Kohtla-Järvel teatejooksudele starti andes, et liikumine on üks elu osa. „Selleks et olla õnnelik, peab olema tervislik,“ ütles Savitski.  Spordinädala patroon Keili Sükijainen pani täna Arukülas teatejooksus osalenud lastele südamele, et liikumine annab sära. „Kui tunned, et on paha tuju, siis mine tee üks väike jooksuring ning uskuge mind – õnnehormoonid hakkavad lendama ning tuju läheb paremaks!“ ütles Sükijainen.

Spordinädala alguseks on praeguse seisuga registreeritud ligi 1100 üritust, oma sündmust saab lisada aadressil www.spordinadal.ee. 29. septembril kell 18 antakse Kadrioru pargis start Spordinädala jooksule, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus terve septembrikuu võimalus osa võtta Spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida siin.