Laste- ja noortesport | Sinu treener

Rohkem kui 11 000 koolinoort osaleb heategevuslikul Teatejooksul, mis tähistab Spordinädala algust 

Toimetas Silja Paavle, 21. september 2021 17:23

Heategevuslik teatejooks Tallinnas 2019. aastal.

Foto: Marko Mumm

Neljapäeval, 23. septembril toimuvale heategevuslikule Teatejooksule on registreerunud üle 11 000 osavõtja. Jooks toimub 28 staadionil ja pargis üle Eesti, kus 5.-9. klasside õpilased läbivad kuni 400-meetriseid distantse.

Osalejate registreerumine ja ka Teatejooksul osalemine toimub koolide ja klasside kaupa. „Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu sõprade ja klassikaaslastega koos liikumisest ning populariseerida sportlikke eluviise,“ ütles sündmuse eestvedaja Erik Pallase.

Samal teemal

Teatejooksud toimuvad igas maakonnas ning seda suures osas kohalike spordieestvedajate, õpetajate ja koolijuhtide jõupingutuse tulemusena. Tänu neile on Teatejooks kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituseks, mis toimub 16 aastat järjest ja osalemishuvi on endiselt kõrge. Sel aastal võtab sündmusest osa üle 11 000 koolinoore, kes võtavad päevast osa 28 toimumiskohas.

Teatejooksu korraldajad loodavad, et sündmusest saadud emotsioon innustab noori rohkem sportima. „Sportimisvõimalust linnades ja koolide territooriumil tuleb üha juurde, kuid midagi tuleb ära teha ka nende laste liikumismotivatsiooni parandamiseks, kes ise joosta või käia ei saa. Selleks kutsub Teatejooks igal aastal Eesti inimesi annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondile, kelle kaudu loome projekte, mis aitavad ehitada liikumisradasid ja luua treeningvõimalusi lastele, kes on liikumisvõime kaotanud,“ rääkis Pallase.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust saab toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond  

Heategevuslik Teatejooks toimub Spordinädala avaüritusena. 23.-30. septembril toimuva Spordinädala alguseks on registreeritud üle 1000 ürituse, oma sündmust saab lisada aadressil www.spordinadal.ee. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee